İngiltere Tarafından Huawei Karşıtı İlk Somut Adım Atıldı! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

İngiltere Tarafından Huawei Karşıtı İlk Somut Adım Atıldı!

avatar

Emir Duman

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Huawei Karşıtı

ABD’den sonra İngiltere de Huawei 5G ekipmanları için adımı atıyor. Daha önceden de ortaya çıkan haberlerde İngiltere’nin, ABD’nin istediği gibi firmaya karşı cephe aldığı ortaya çıkarılmıştı. Ancak bu karar değişikliği de oldukça şaşırtmıştı.

.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, açıkça firma için verdikleri desteği dile getirmişti. Ancak bundan aylar sonra İngiltere’nin attığı adımlar, İngiliz Başbakanının açıklamalarının tam tersi olmuş durumda.

.

Huawei Karşıtı

.

İngiltere, Huawei 5G Donanımlarını Sökmeye                    Hazırlandığını Açıkladı

.

5G teknolojisi için dünyanın birçok noktasında çalışmalar son hız devam ediyor. Bu alanda da öncü firmalardan biri olmayı başaran Huawei, ABD tarafından yaptırım ve ambargolar yaşamaya devam ediyor. ABD’nin yakın ilişkide olduğu ülkelerden de bu yönde adım atmasını istemesiyle birlikte İngiltere, Huawei kullanmayı bırakıyor.

.

İngiltere halihazırda 5G bağlantısını kullanmaya başlamış durumda. Ancak sahada kurulu olan 5G baz istasyonlarının çoğu Huawei üretimi donanım ve araçlarla kuruldu. Şimdi alınan karar doğrultusunda, kullanımda olan 5G istasyonlarından Huawei ürünleri sökülecek. Böylelikle ABD’nin isteği de gerçekleşmiş olacak.

.

Huawei Karşıtı

.

The Telegraph tarafından yayınlanan raporda, içinde bulunduğumuz sene içinde işlemlerin başlayacağı belirtiliyor. 6 ay içinde de İngiltere içinde yer alan bütün Huawei 5G ürünlerinden arındırılmış bir 5G altyapısının kurulması amaçlanıyor. Ancak kullanımı bırakılan ürünler yerine nasıl bir çözüm getirileceği ise henüz belli değil. Huawei cephesinden de konuyla ilgili açıklama var. Firmaya göre İngiltere’nin onlara güvenmemesi için ortada bir sebep bulunmuyor.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

Haberlerimizden anında haberdar olmak için bildirimleri açmayı unutmayın!

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: