Intel'in Piyasaya Sürülmemiş İ7-11700k'si Almanya'da Satılıyor ve Gönderiliyor! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Intel’in Piyasaya Sürülmemiş İ7-11700k’si Almanya’da Satılıyor ve Gönderiliyor!

avatar

Emir Duman

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

INTEL

Alman perakendeci Mindfactory, bir günden fazla bir süre boyunca yayınlanmamış ve habersiz Intel Core i7-11700K listelenen satıldı . Şimdi, Alman forumlarındaki meraklılar, yeni nesil işlemcilerin fotoğraflarını ve ekran görüntülerini yayınlıyor.

.

Intel’in Rocket Lake kod adlı on birinci nesil masaüstü işlemcileri, CES 2021’de genel olarak duyuruldu , ancak yalnızca amiral gemisi i9-11900K resmi olarak adlandırıldı.

.

Core i7-11700K bizim için yabancı değil: yasadışı bir kıyaslama girişiminin kurbanıydı ve yaramaz fotoğrafları internetin her yerine yapıştırıldı. Ve şimdi satış için listelendi . Ya da Mindfactory 120’den fazla satılan satışla satışları sona erdirdiği için listelenmiştir.

.

Intel'in Piyasaya Sürülmemiş İ7-11700k'si Almanya'da Satılıyor ve Gönderiliyor!

.

Liste daha önce %19 KDV dahil 469 € (565 $) idi. Bunların bitip bitmediği, web sitelerinin önerdiği gibi görünüp görünmediği veya Intel’in buna bir son verip vermediği belli değil. Her iki durumda da artık çok geç.

.

Donanım beta testçilerine dönüşen meraklılar, yeni işlemcilerle ilgili deneyimlerini popüler Alman forumları Hardwareluxx , ComputerBase ve Extreme PC Games & Hardware’de  (VideoCardz aracılığıyla) belgeliyorlar. Görünüşe göre birkaç düzine 11700K almış. Bazıları, işlemcileri tam destekten birkaç güncelleme uzakta olan Z490 anakartlarında çalıştırmak için mücadele etti ve hatta Z590 kartlarında sorunlar bile var. (Bu konuda Intel’in destek ekibini aramanızda iyi şanslar!) Ancak biraz sebat ettikten sonra işlemciler yeniden başlatıldı.

.

Intel'in Piyasaya Sürülmemiş İ7-11700k'si Almanya'da Satılıyor ve Gönderiliyor!

.

.

Bulunan, beklenen şeydi. 11700K, 3.6 GHz temel saate ve 5 GHz hızına sahip bir sekiz çekirdekli parçadır. Birkaç beta test edicisi, çok fazla güçlük çekmeden tüm çekirdeklerde 5 GHz hız aşırttı ve biri 5.2 GHz’e çıkardı.

.

Bu hızlarda, bazı ilkel kıyaslama çalışmalarında çok iyi performans gösterdi – ancak şimdi bahsettiğimiz sınırlarda, gözden geçirenler elmadan elmaya bir karşılaştırma yapana kadar sayıları tartışmak anlamsız.

.

Bahsetmişken, Intel’in Rocket Lake’i 16 Mart’ta açıklayabileceği söylentileri de mevcut.

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
 • Ahmet Ramazan Akkoyun1 ay önce
 • Resime göre intel bu sefer soket yapısını değiştirmemiş LGA 1200 eğer soket yapısını değişik çıkarırsa fotoğraflarla oynanmışlardır diye tahmin ediyorum.

%d blogcu bunu beğendi: