«
  1. Anasayfa
  2. Donanım Haberleri
  3. iPhone 14 tasarımı nasıl olacak? Konsept görüntüler çıktı!

iPhone 14 tasarımı nasıl olacak? Konsept görüntüler çıktı!

iphone-14-tasarimi-750x430

iPhone 14 serisi dünyanın değişik noktalarından milyonlarca Apple hayranı doğrulusunda heyecanla bekleniyor. Bu senenin Eylül ayında tanıtılması beklenilen akıllı telefon ailesi, şuandan pek çok sızıntı haberiyle gündeme gelmiş durumda. Cihazın ekran ebatlarından depolama alanına, RAM kapasitesinden kamera ayrıntılarına pek çok detayıyla ilgili detaylı iddialarla karşılaştık. Şimdi ise @APLCLR kullanıcı adlı bir Twitter kullanıcısı, eldeki sahip olunan verilere göre iPhone 14’ün nasıl görüneceğine dair bir konsept dizayn hazırladı.

Ortaya çıkan konsept fotoğraflarına geçmeden önce, küçük bir bulguyu tekrardan hatırlatmakta yarar var. iPhone 14 serisi, iki değişik ekran ebatuna sahip dört ayrı model ile gelecek. 6.1 inç ebata sahip modeller iPhone 14 ve iPhone 14 Pro olacak. iPhone 14 Max ve iPhone 14 Pro Max ise 6,7 inç ebatunda karşımıza çıkacak.

iPhone 14 dizaynı nasıl olacak?

Yayınlanan konsept fotoğrafları, çentik tartışmalarına yeni bir ebat kazandırıyor. @APLCLR’ın derlediği verilere göre iPhone 14 ve iPhone 14 Max modellerinde alışık olduğumuz çentik dizaynı devam edecek. Ancak iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modelleri, Face ID ve ön kamera amacıyla yeni bir delikli çentik dizaynıyla kullanıcı karşısına çıkacak. Öte yandan Pro varyantlarındaki kamera kurulumu, daha büyük lensler içerecek.
Tasarımdan bağımsız olarak iPhone 14 serisinin 799 dolar fiyat etiketinden başlayan rakamlarla satışa çıkacağı söyleniyor. iPhone 13 serisiyle karşılaştırıldığında Apple, 100 dolarlık bir fiyat artışına gidebilir. iPhone 14 Max fiyatı 899 dolar, 14 Pro fiyatı 1.099 dolar ve 14 Pro Max’in fiyatıysa 1.199 dolardan raflara gelebilir. Ancak bu hususta bir ön görü yürütmek amacıyla henüz bir hayli erken.

Bir Cevap Yaz

Donanım Forum Hakkında

Donanım Forum

Dünya ve Türkiye gündeminde yer alan teknoloji,donanım,mobil dünya haberlerini kullanıcılarına sunar. Sadece gerekli bilgileri vererek ziyaretçilerini teknoloji dünyası hakkında bilinçlendirmeyi amaç edinir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *