«
donation_box_main-1280x720

Pek çok insan salgını büyük ölçüde evde geçirdi ve bu, birçok kişinin evlerinin ve apartmanlarının normalde farklı bir gün için bir angarya olarak bıraktıkları bölümlerini derinlemesine temizlemesiyle sonuçlandı. Aynı alışkanlık, Şerefiye’yi halka bağışları için teşekkür etme ama aynı zamanda çöplerini bırakmayı bırakmalarını isteme gibi garip bir duruma sokmuş gibi görünüyor.

Şerefiye ve bunun gibi diğer tasarruf mağazaları halktan gelen bağışlarla çalışır. Çoğu durumda, bu bağışlar, bağış merkezinde bir çalışanla buluşmayı ve artık istenmeyen eşyaları teslim etmeyi içeriyordu. Salgın ve sosyal uzaklaşma kuralları, bağış merkezlerini kapılarını kapatmaya zorlayarak değiştirdi.

Bu kapanışlara rağmen, birçok kişi, eşyaların elementlere maruz kaldığı tesisin arkasına bırakarak, ikinci el mağazalarına hala eşya bağışladı. Bu, eski, kullanılamaz ve başka türlü önemsiz eşyaları bağışlayan insanlarla birleştiğinde, iyi niyet için giderek artan bir yük haline geldi ve bu da insanlardan bırakmayı planladıkları şeyler hakkında iki kez düşünmelerini istiyor.

Associated Press’e göre, bazı Goodwill mağazaları halk tarafından ‘bağışlanan’ yanıcı ve tehlikeli maddelerin sayısında büyük bir artış görüyor ve bireyin bağışlarının kabul edilemez olduğunu bildiği durumlarda, bağışları geride bırakıyorlar. mağaza kapandıktan sonra bina.

Salgın bahar temizleyicilerinden eski hurda bağışlamayı bırakmalarını istiyor.

Diğer bir sorun da, bazı insanların belirli bir ürünün bağışlanabilecek bir şey olup olmadığı veya hurdalığa gönderilmesinin daha iyi olup olmadığı konusunda mücadele ediyor gibi görünmesidir. Atıkları azaltma arzusunun artması, bazılarını çok eskimiş veya kurtarılamayacak kadar kırılmış eşyaları bağışlamaya zorlayarak, hurdaları alıp götürmek için faturayı tasarruf mağazalarına bıraktığı öne sürülüyor.

Nihayetinde, İyi Niyet sahipleri, bağışladıkları şeyler konusunda halkı dikkatli olmaya ve kullanılabilir durumda olup olmadığını veya çöp veya geri dönüşüm merkezi için daha uygun olup olmadığını değerlendirmeye teşvik ediyor. Diğer durumlarda, bu mağazalar halktan, öğelere maruz kaldıkları mağazaların arkasında eşya bırakmayı bırakmalarını ve çöp ücretlerinden kaçmak için çöp olduğunu bildikleri eşyaları bırakmalarını istemişlerdir.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *