«
LG

Güney Kore menşeili teknoloji firması LG, üst segment televizyonlarını CES 2021 kapsamında tanıttı. CES’te şeffaf ve bükülebilir televizyonların yanı sıra marka, LG G1 ve C1 modellerini de tanıttı. Bu televizyonlar oyun için uyumluluğuyla da dikkat çekiyor.

.

LG’den FreeSync ve G-Sync Destekli Televizyon!

.

LG’den Yeni Televizyonları İçin NVIDIA ve Xbox Ortaklığı

.

LG’nin G1 ve C1 serisi televizyonları çeşitli ekran büyüklüğü seçenekleriyle gelecek. LG C1’in; 48 inç55 inç65 inç77 inç ve 83 inç seçenekleriyle raflarda yerini alacak. G1 serisi ise; 55 inç65 inç ve 77 inç opsiyonlarıyla geliyor.

.

Yapay zeka destekli LG G1 ve C1 OLED televizyonlar, 4. nesil Alpha 9 işlemcisinden gücünü alıyor ve iki model de 4K çözünürlük desteği ile tüketici karşısına çıkacak. İki cihaz arasındaki ayırıcı fark ise, G1 modellerinin farklı standlarla satın alınabilmesi ve üç ayaklı bir stand ile gelmesi oldu. C1 modelinde ise bu konuda kullanıcılara bir seçenek sunulmuyor.

.

LG’den FreeSync ve G-Sync Destekli Televizyon!

.

LG televizyonların bir diğer öne çıkan özelliği de LG’nin NVIDIA ve Xbox ortaklığı ile geliştirilmiş olması. İki cihaz da oyun odaklı yeteneklere sahip. G1 ve C1 modelleri, AMD FreeSync ve G-Sync teknolojileri ile uyumluluk gösteriyor. Aynı zamanda bu cihazlara, Google Stadia uygulaması da sunulacak.

.

LG Fiyat Açıklaması Yapmadı

.

LG, tanıttığı üst segment televizyonları için fiyat ve çıkış tarihi açıklamasında bulunmadı. Ancak beklentiler; cihazların birkaç ay içerisinde piyasaya sürüleceği ve fiyatların da çok yüksek olacağı yönünde oldu.

 .

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

.

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *