«
indir (8)

Raporlar, TV panelleri için LCD teknolojisinden uzaklaşmanın şimdiye kadarki en açık göstergesi olarak, Samsung’un OLED TV panelleri tedarik etmek için LG ile şartlar üzerinde anlaştığını söylüyor . Güney Kore’de izlenen çok sayıda bağımsız rapor, Samsung’un rakibi ve pazar lideri LG’nin ekran yan kuruluşu olan 2021’in ikinci çeyreğinden itibaren bir milyon OLED TV paneli satın alacağını gösteriyor.

Her iki şirketten yetkililerin, 2022 yılına kadar Samsung’a tedarik edilen dört milyona kadar OLED TV panelini görebilecek anlaşmayı sonuçlandırmak için geçtiğimiz günlerde bir araya geldiği bildiriliyor. LG, iş modelinin bazı alanlarında, dış kaynak kullanımında ve hatta bazı alanlardan vazgeçerken bazı zorluklarla karşılaşıyor. işletmeler, Görüntülü Reklamcılık sektöründeki gücünü artırmaya devam ediyor. Sony, Hisense ve Vizio ünlü müşterilerinden bazılarıdır. OLED TV panellerine yönelik artan talep, üretim kapasitesini artırdı ve bu yıl tesislerinden 8 milyona kadar çıkması bekleniyor.

LG'nin 2021'in 2. çeyreğinden itibaren Samsung'a rakip olabileceği OLED TV panelleri tedarik edeceği bildiriliyor.

Geçtiğimiz birkaç yıl, Samsung’un mevcut Samsung TV’lerin çoğu için LCD panellerinin üretimini düşürdüğünü gördü . Karşılaştırılabilir kaliteye sahip daha ucuz markaların artan popülaritesi ortasında sürdürülebilirliği korumak zorunda kaldı. Ayrıca, Samsung, OLED ekran pazarından birkaç yıl önce çıktığından beri, bazıları Güney Koreli elektronik devi tarafından piyasaya sürülen bazı yeni üst düzey TV ürünlerini süsleyen alternatif teknolojiler geliştirmeye devam etti. Bunlar, Quantum Dot OLED (QD-OLED) ve MicroLED TV panellerini içerir, ancak QD-OLED teknolojisini kullanan prototip TV’nin düşük parlaklık sorunları olduğu bildirildi.

Samsung ve LG arasındaki yeni anlaşmayı birden fazla bağımsız kaynak bildirmiş olsa da, her iki şirket de şu anda hikayeyi doğrulamadı. Samsung, haberleri temelsiz olduğu gerekçesiyle reddetti.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *