LG'nin İnovasyondan Asla Korkmadığını Kanıtlayan Altı İlginç Telefon | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

LG’nin İnovasyondan Asla Korkmadığını Kanıtlayan Altı İlginç Telefon

avatar

Ahmet Yusuf

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

LG'nin İnovasyondan Asla Korkmadığını Kanıtlayan Altı İlginç Telefon

LG’nin yakında akıllı telefon sektöründen çıkabileceğine dair haberler var . Koreli dev birkaç çeyrektir zarar bildirirken, inovasyon güdüsünü kaybetmediğini ürünlerini piyasaya sürerek göstermeye devam etti, dilediğimiz bir özellik üreticiler arasında yaygın oldu.

LG’nin telefon sektörüne katkısının şerefine, burada ürettiği altı yenilikçi akıllı telefon var, bunlardan bazıları zor bir telefon şirketi olmadığı bir dönemden.

Çift ekranlı telefonlar LG için yeni değildir ve sadece birkaç üreticinin çift ekranla LG kadar deneyime sahip olduğu söylenebilir.

En eski çift ekranlı telefonlarından biri, tuşların arasında bir ekran bulunan bir QWERTY klavyeyi ortaya çıkarmak için açılan yatay kaydırıcı tasarımlı bir Android akıllı telefon olan 2011 LG DoublePlay idi.

Ana ekran 320 x 480 çözünürlüğe sahip 3,5 inçlik bir ekrandı ve daha küçük ekran, klavyeyi eşit yarıya bölen ve bölünmüş bir tasarım sağlayan 2,0 inçlik bir ekrandı.

Daha küçük ekran ne yaptı? Siz ana ekranda internette gezinirken müzik çalma kontrollerini görüntüleyebilir. Daha küçük ekran, belirli özellikler için daha büyük olanın bir uzantısı olarak da hizmet etti. Örneğin, ana tarayıcı büyük ekranda açıkken küçük ekranda yer imleriniz veya açık sekmeler arasında geçiş yapabilirsiniz. Ayrıca, ana ekranda uygulamadan çıkmadan bilgileri veya fikirleri hızlı bir şekilde not almanıza izin veren Richnote adlı bir uygulama da vardı. Birden fazla başka kullanım da vardı, ancak LG’nin eklediği ilginç bir özellik, uygulamayı küçük ekranda tek bir düğmeyle daha büyük ekrana itme yeteneğiydi.

 LG Kristal

LG'nin İnovasyondan Asla Korkmadığını Kanıtlayan Altı İlginç Telefon

Bu günlerde, şirketlerin “iç kısımlarını” görmenize olanak tanıyan şeffaf arka panellere sahip telefonları piyasaya sürdüğünü gördük . Bu telefonlar, sahte veya çirkin iç kısımları göstermeyen gerçek bir şeffaf kısma sahip kayar kapaklı bir telefon olan 2009 LG GD900 Crystal ile karşılaştırıldığında çok güzel.

LG Crystal’ın şeffaf alfanümerik tuş takımı, yüzeyine kazınmış harflerin ve sayıların bulunduğu bir dokunmatik ekrandır. Karanlıkta daha da serinleten kendi aydınlatması vardı. Ve aslında bir dokunmatik ekran olduğundan, parmağınızı üzerinde gezdirebilir ve tıpkı bir dokunmatik yüzey kullanır gibi cihazda gezinmek için kullanabilirsiniz. Ayrıca yakınlaştırmak için kıstırma gibi çoklu dokunma hareketlerini de destekler.

LG G Flex

LG'nin İnovasyondan Asla Korkmadığını Kanıtlayan Altı İlginç Telefon

LG G Flex, birçok etkileyici teknolojiyi barındıran bir cihazdı. Kullanımı rahat hale getiren içbükey kıvrımlı Plastik OLED ekranından esnek LiPo bataryasına ve çiziklerden kendini iyileştiren özel kaplamalı arka panele kadar; LG G Flex, akıllı telefonların şöhret listesinde olmayı hak ediyor.

LG G Flex’in diğer ilginç özellikleri arasında, arkaya monte edilmiş güç ve ses düğmeleri ile telefonu normal bir uzaktan kumanda gibi yatay değil, dik tutarak elektronik cihazları kontrol etmenizi sağlayan arkaya monte edilmiş IR blaster bulunmaktadır.

LG G5

LG'nin İnovasyondan Asla Korkmadığını Kanıtlayan Altı İlginç Telefon

LG G5 LG’nin başarısızlık biri olarak kabul edilmiş olabilir ama buna modüler akıllı telefon üzerinde LG’nin almak, sadece birkaç üreticisi sırtı cesaret olduğunu bir alandır olarak belirtilen hak ediyor.

G5, telefonun alt kısmını çıkarmanıza ve bir eklenti aksesuarı ile değiştirmenize izin veren Sihirli Yuva adı verilen bir şeye sahipti. LG bu aksesuarlara LG Friends adını verdi. Bu eklentilerden biri, fiziksel deklanşör düğmesi, video kamera düğmesi ve yakınlaştırma kadranı gibi donanım kamera kontrollerini getiren LG Cam Plus’tır. Bu eklenti ayrıca dahili bir bataryaya sahipti, böylece telefonun toplam batarya kapasitesini artırdı. Başka bir eklenti, yüksek çözünürlüklü ses için Bang & Olufsen DAC’ye sahip olan LG Hi-Fi Plus’tı.

LG V10

LG'nin İnovasyondan Asla Korkmadığını Kanıtlayan Altı İlginç Telefon

Daha önce LG’nin çift ekran konusunda yeni olmadığını söylediğimizi unutmayın, LG V10 , Koreli üreticinin çift ekran takıntısına bir başka örnek. 2015 yılında lansmanı yapılan bu amiral gemisinin üst üste oturan iki ekranı vardı.

Ana ekran 5,7 inçlik bir QHD ekrandı ve üst kısmında çift selfie kameralarının yanında daha küçük 2,1 inçlik bir dokunmatik ekran vardı. Bu arada LG, öne bakan iki kameralı bir telefonu piyasaya süren ilk üreticiydi.

Bu ikinci ekranın kendi ekran sürücüsü vardı, bu da ana ekrandan bağımsız olarak çalıştığı anlamına geliyordu. Her zaman açık ve bildirimleri görüntülemenin dışında, belirli uygulamalar için kısayol simgelerine ve Wi-Fi, kamera, El feneri ve zil modu gibi özellikler için geçişlere sahipti. Ayrıca, seçtiğiniz bir mesajı görüntülemek için özelleştirebilirsiniz. Ana ekran kullanımdayken, küçük ekran son uygulamalar menüsünü ve ekran görüntüsü alma gibi özelliklerin kısayollarını görüntülüyordu.

LG Wing

LG'nin İnovasyondan Asla Korkmadığını Kanıtlayan Altı İlginç Telefon

LG Kanat çift ekran cihazında üreticinin son girişimi ve yaklaşımı yukarıda bahsettiğimiz diğerlerinden farklıdır.

Bu kez LG, ana ekranın arkasına ikinci bir ekran gizledi ve buna erişmek için yapmanız gereken, bir döner mekanizmaya bağlı 6.8 inçlik dış ekranı sola kaydırmak. Artık manzara pozisyonunda duran ana ekran ile aranızdan daha küçük 3,9 inçlik ikincil ekrana erişebilirsiniz. LG Wing açıldığında büyük “T” harfine benziyor. Telefonu bu modda tutabilir veya ters çevirebilirsiniz, böylece daha büyük ekran altta olur.

Bu çift ekranlı tasarım için birkaç kullanım durumu vardır. İkinci ekrandaki yorumlar arasında gezinirken ana ekranda bir YouTube videosu izleyebilirsiniz. Ayrıca, kamera uygulamasını başlatırsanız, ikinci ekran kamera kontrollerini gösterecek ve daha küçük ekranda galerinizde gezinmeye karar verebilirsiniz ve daha büyük ekran mevcut seçimi gösterecektir. Bir dizi multimedya uygulaması, içerik daha büyük ekranda oynatılırken orada kontroller görüntüleyerek ikinci ekrandan da yararlanır. Bunlar, LG Wing’in kullanım örneklerinden birkaçıdır.

Yani bunlar, LG’nin son birkaç yıldaki ilginç akıllı telefonlarından bazılarıydı. Belirli bir modeli kaçırdığımızı mı düşünüyorsunuz? Aşağıda bize bildirin.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: