MediaTek, İlk 5G Dizüstü Bilgisayar Çipleri Olan T700'ü Tanıtmak İçin Intel İle İşbirliği Yaptı! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

MediaTek, İlk 5G Dizüstü Bilgisayar Çipleri Olan T700’ü Tanıtmak İçin Intel İle İşbirliği Yaptı!

avatar

Ahmet Yusuf

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

MediaTek, İlk 5G Dizüstü Bilgisayar Çipleri Olan T700'ü Tanıtmak İçin Intel İle İşbirliği Yaptı!

Intel başlangıçta 5G çipleri üretme yarışındaydı, fakat Qualcomm’un hakimiyetinin bir sonucu olarak bu hayalini terk etti. Bunun yerine grup, dizüstü bilgisayar işlemcilerinde kullanılmak üzere 5G modemler sağlamak için MediaTek ile bir ortaklık yaptı.MediaTek-5g

Ortaklık ilk meyvesini verdi ve Engadget’e göre şimdi duyurulmuş olan T700 5G modem . 5G modem, MediaTek’in dizüstü bilgisayarlar için ilk 5G ürünüdür ve yeni nesil Intel destekli dizüstü bilgisayarlarda yolunu bulacaktır.

MediaTek, İlk 5G Dizüstü Bilgisayar Çipleri Olan T700'ü Tanıtmak İçin Intel İle İşbirliği Yaptı!

Çip, bulunan LTE ağına bağlı olmayan Sub-6 5G ve bağımsız 5G çağrılarını destekler. Ek olarak, MediaTek, bağımsız olmayan Sub-6 5G ağları için destekle birlikte geldiğini ve “son derece güç verimli” olduğunu açıklıyor. Bu, 5G’de internette gezinirken yada arama yaparken pil ömrü hakkında endişelenmenize gerek kalmayacağı anlamına geliyor.

Halihazırda 5G bağlantı desteğine sahip dizüstü bilgisayarlar var, fakat piyasadaki modellerin çoğu Qualcomm’un 5G modemleri tarafından destekleniyor. Bu yeni MediaTek T700 5G, MediaTek’in fiyatları Qualcomm’dan daha düşük olduğu için modemi paketleyen 5G dizüstü bilgisayarların fiyatlarını muhtemelen azaltacak. Çok yakında dizüstü bilgisayarlarda görmeyi bekliyoruz.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: