Başlangıçta 1TB ve 2TB kapasitelerde piyasaya sürülen Crucial’ın kompakt ve dayanıklı X6 taşınabilir SSD serisi, cüzdan dostu 69.95 $ 500GB model ve 489.95 $ kapasiteli 4TB modelle her iki uçta genişletildi.

.

Crucial’ın orta sınıf X6 taşınabilir SSD’nin yeni 4 TB varyantı, daha düşük depolama kardeşlerine göre sıralı okuma hızlarında hafif bir artış elde ediyor (800 MB / sn’ye karşı 540 MB / sn), ancak performans açısından Crucial’ın kendi üst düzeyine göre hala gölgede kalıyor. Etkileyici 1.080 MB / sn’ye ulaşabilen X8 serisi ve Samsung’un sınıfının en iyisi T7 Touch’ı.

.

Micron, Crucial X6 taşınabilir SSD serisine 490 $ 'lık 4 TB'lık bir model ekledi

.

Bununla birlikte, bu NVMe seçenekleri şu anda 2TB’nin ötesine geçmiyor ve aynı zamanda USB 3.1 Gen 2 tabanlı X6’nın benzer depolama varyantlarında (2TB, 1TB ve yeni duyurulan 500GB model) daha pahalıdır. Samsung’un taşınabilir diski gibi, Crucial X6 da 6.5 fit (halı kaplı yüzeylerde) düşmelere dayanabilir, ancak plastik kabuğu muhtemelen günlük kullanımda T7’deki çizilmeye eğilimli alüminyum kasaya göre daha iyi sonuç verecektir.

.

Micron, Crucial X6 Taşınabilir SSD Serisine 490 $ Değerinde 4 TB'lık Bir Model Ekledi!

.

Sürücü, arabirim oluşturmak için bir C Tipi bağlantı noktası kullanır ve hareket halindeki kullanıcılar için kompakt 40g hafif bir gövdeye sahiptir. Windows ve Mac PC’ler, son nesil konsollar (PS4 / Xbox One), Android cihazlar ve USB-C donanımlı iPad Uzmanları ile uyumludur.

.

Crucial, X6 taşınabilir SSD için 3 yıllık bir garanti sunuyor ve şimdi yeni varyantları resmi web sitesinde ve Amazon’da satıyor.

.