Microsoft Office 365 İçin Yeni Bir Dönem Başlıyor | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Microsoft Office 365 İçin Yeni Bir Dönem Başlıyor

avatar

Emir Duman

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Microsoft Office 365 İçin Yeni Bir Dönem Başlıyor

Bünyesinde birçok işlevsel uygulamayı barındıran Microsoft Office 365, bundan böyle daha güvenilir bir yapıya sahip olacak. Zira Microsoft Office 365 e-posta ayarları değiştirildi. Peki yeni sistem kullanıcıları nasıl korumayı planlıyor?

.

microsoft 365

.

Microsoft Office 365 e-posta ayarları için katı uygulama getirdi!

.

ABD merkezli yazılım şirketi Microsoft, geçen yılın ocak ayında yaşanan ve bu yılın mart ayında yaşanan iki e-posta skandalı üzerinde çalıştı. Hatırlanacağı üzere “Tümünü Yanıtla” özelliği, aynı anda 52 binden fazla çalışanı etkilemişti.

.

Bir şirketin iç iletişim sistemini saatlerce tıkayan bu özellik, bundan böyle eskisi gibi çalışmayacak. Office 365’in sunucularını da yoran eski sistem, Microsoft’un ve şirketlerin sunucusunu çökertmişti.

.

microsoft office 365

.

Geçmişte e-posta zincirindeki alıcı sayısı çok olduğunda ve birden fazla çalışan aynı anda “Tümünü Yanıtla” özelliğini kullandığında yaşanan bu tarz sorunlar, kısıtlama sistemi ile ortadan kalkacak. Yeni sistem bu hafta dağıtılacak.

.

Artık son 60 dakika içinde 10’dan fazla “Tümünü Yanıtla” dizisine dahil edilen kişi sayısı 5000’den fazla ise e-posta yazılımı çalışmayacak. Böylece aynı anda binlerce e-postanın gönderilmesi engellenecek.

.

microsoft office 365

.

Engelleme özelliği devreye girdiğinde 4 saatlik bir kısıtlama uygulaması başlatılacak. Bu uygulama, bir e-posta dizisndeki bütün yanıtları ve yanıtlama mekanizmalarını engelleyecek. Böylece Microsoft sunucularının yükü azalacak.

.

Microsoft, bu engelleme sisteminin önümüzdeki zamanlarda kullanıcılar tarafından yönetilebileceğini de ifade etti. Son olarak Microsoft’un yöneticileri de bir alarm sistemi eşliğinde bu tarz durumları takip edebilecek.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

.

Facebook ’da bizi takip etmeyi unutmayın!

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: