«
Stadia-3-of-9-1440x1190

Google nihayet bu ayın başlarında tamamen genişletilmiş Stadia Pro aboneliğinin ücretsiz iki aylık bir deneme sürümü de dahil olmak üzere tamamen ücretsiz bir Stadia oyunu akışı sunarken , artık Google’ın yeni sayısını denemekle ilgilenenlerin sayısını kontrol etmek için iyi bir zaman gibi görünüyor oyun dağıtım deneyi. 1 milyon kişinin Stadia uygulamasını iOS ve Android’e yüklediğini tahmin eden ( Reuters üzerinden ) mobil analiz firması Sensor Tower’a girin .

Mobil uygulama indirmeleri, gerçek Stadia kullanımı için mükemmel bir analog değildir. İnsanlar, örneğin, hizmete kaydolmadan Stadia’nın tekliflerine göz atmak için Android veya iOS’ta ücretsiz uygulamayı indirebilir (ve iOS sürümü şu anda doğrudan oyun akışını bile desteklememektedir). Bazı Stadia kullanıcıları, yalnızca tarayıcı veya bir Chromecast Ultra üzerinden oynamayı tercih eden mobil uygulamaları da göz ardı edebilir. Ve uygulama indirmeleri, kullanıcıların Stadia’yı oynamak için ne kadar zaman harcadıkları veya ilk indirmelerinden sonra hizmete bağlı olup olmadıkları hakkında hiçbir şey söylemez.

Tüm bunlar, uygulama indirme numaralarının kaç kişinin Stadia’nın yayın tekliflerini test ettiğini bile gösteren iyi bir tahmin sağlar. Sensor Tower’ın yeni 1 milyon indirme tahmini, Nisan ayında daha önce tahmin edilen 750.000 toplam Stadia uygulaması indirmesinden biraz daha yüksek .

Bu son büyüme, Google’ın Kasım lansmanından sonraki iki hafta içinde gördüğü tahmin edilen 175.000 Stadia uygulaması indirmesinden daha hızlı . Lansman kitlesi 130 ABD doları tutarındaki peşin ödeme gereksinimi ve Google’ın ilk Stadia ön siparişlerinin tamamını yerine getirme çabalarıyla sınırlı olduğu için bu çok şaşırtıcı değil .

Ücretsiz deneme sürümü-loos?

Yine de, Stadia’ya “serbest erişim” ilgisinin yeni patlamasının biraz düştüğüne dair bazı işaretler var. App Annie’den alınan veriler, 10 Nisan’da Google Play’in “Eğlence” kategorisinde # 17’ye ulaşan Stadia uygulamasının Android sürümünü 22 Nisan itibarıyla # 181’e düşmeden önce gösteriyor . İOS App Store’da, App Annie , 22 Nisan’a kadar # 329’a düşmeden önce 8 Nisan’da # 38 “Eğlence” sıralamasında zirve yapan bir uygulama.

Şubat ayında, Nvidia  , kendi sınırlı ücretsiz katmanı ve 90 günlük ücretsiz deneme süresi ile kapalı bir beta sürümü başlattıktan sadece haftalar sonra GeForce Now akış hizmeti için bir milyon kullanıcıyı çektiğini açıkladı . Buna, her iki Sony ve Microsoft 2013’ün sonlarına doğru piyasaya sonra ilk hafta içinde yeni konsollar bir milyon satış açıkladı.

İlk iki aylık Stadia Pro denemesi tamamlandıktan sonra, ücretsiz katman kullanıcıları 1080p akış çözünürlüğü, stereo ses ve HDR olmayan renkler ile sınırlı olacaktır. 10 $ / ay Pro aboneliğine kaydolmak, dokuz akışlı oyun kütüphanesine anında erişim sağlar; aksi takdirde Stadia oyunlarının tek tek satın alınması gerekir. Stadia kullanıcılarının TV’de oynatmak için Chromecast Ultra ve Wi-Fi özellikli Stadia denetleyicisi satın almaları gerekir.

Ocak ayındaki bir Ars analizi , Stadia Pro hesaplarında o ayın Thumper’ın ücretsiz sürümüne yalnızca birkaç bin oyuncunun eriştiğini buldu .

Bir Cevap Yaz

Donanım Forum Hakkında

avatar

Donanım Forum

Dünya ve Türkiye gündeminde yer alan teknoloji,donanım,mobil dünya haberlerini kullanıcılarına sunar. Sadece gerekli bilgileri vererek ziyaretçilerini teknoloji dünyası hakkında bilinçlendirmeyi amaç edinir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar

 1. Emre Yılmaz

  Harika bir uygulama kullanış bakımından iyi sevdim. aldım. Çokta memnunum. Herkese tavsiye ederim. ????

 2. Humeyra

  Google stadia oldukça başarılı ve güzel bir uygulama olmuş. Ben de denedim kullandım ve çok memnun kaldım. Tek kelimeyle mükemmel.

 3. Kürşat Can

  Google Stadia’yı ilk defa duyuyorum google yapıyorsa ne yapıcağını biliyor ve iyi de yapar.

 4. Dilara

  Harika bir uygulama kullaniş bakımından güzel oldukça başarılı olmuş cok memnun kaldım herkese tavsiye ederim.

 5. Dilara tekesultan

  Harika bir uygulama kullaniş bakımından güzel oldukça başarılı olmuş cok memnun kaldım herkese tavsiye ederim.

 6. Kerim155

  Çok güzel kaliteli iyi bir site sizlerde böyle bir siteyi kullanabilirsiniz