Motorola Edge S İncelemesi: Birkaç uyarı ile uygun maliyetli bir Oyun Telefonu | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Motorola Edge S İncelemesi: Birkaç uyarı ile uygun maliyetli bir Oyun Telefonu

avatar

Ahmet Yusuf

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Motorola Edge S İncelemesi: Birkaç uyarı ile uygun maliyetli bir Oyun Telefonu

Lenovo, Motorola’yı satın aldığından beri , sıradan tüketiciler için hem güçlü hem de heyecan verici bir akıllı telefonla gerçekten karşılaşmadık. Özellikle Çin’de bir süredir ilginç bir model bekliyoruz. Ancak bu yıl, yeni Motorola Edge S’nin piyasaya sürülmesiyle bu bekleyiş sona erdi. İlk Snapdragon 870 akıllı telefonu olan marka, mobil sektördeki yerini yeniden kazanmaya çalışıyor. Öyleyse Motorola Edge S’nin gerçek hayatta ne kadar iyi olduğunu görelim.

Küçük bir kutu içinde gelmesine rağmen, Motorola, şükürler olsun ki , kutuya hala bir şarj cihazı ve kablo eklemeye karar verdi. Edge S ‘kasasının kutuda ayrı olarak gelmediğini, telefona zaten kurulu olduğunu belirtmekte fayda var. Şarj cihazı varken kutuyu bu kadar küçültmenin nasıl mümkün olduğunun sırrı sanırım bu olmalı.

Motorola Edge S İncelemesi: Tasarım

Uygulamalı deneyimi tarif edecek tek bir kelime olsaydı, bu “Kaba” olurdu.

Telefon 215 gram ağırlığında ve 9.69 mm kalınlığında. Buna 6,7 ​​inçlik bir ekran eklediğinizde telefon çok hantal hissediyor. İşin iyi yanı, ekran en boy oranının 21: 9 olması, bu yüzden tutması özellikle zor değil. Ön tarafta, 90 Hz yenileme hızına sahip 1080p çift delik delme ekranı bulacaksınız. İki deliğin tek bir oval şekilde birleştirilmemesi nadirdir. Arka kapak, farklı açılardan bakıldığında mor veya mavi ışığı yansıtır. Cama benziyor ama aslında plastik. Yan tarafta bir parmak izi sensörü ve hatta bir kulaklık girişi var ki bu şaşırtıcıydı.

Ve ek bir çok işlevli düğme var. Tek bir tıklama ile programları açmak için özelleştirilebilir. Parmak izi sensörüne çift dokunmak da benzer bir işlevi tetikleyebilir.

Motorola Edge S İncelemesi: Birkaç uyarı ile uygun maliyetli bir Oyun Telefonu

Ancak Edge S’nin bazı detayları yeterince iyi değil. Örneğin, ekran koruyucu ekran boyutundan daha küçüktür ve bu da kenarların kapanmamasına neden olur. Ekranda ve arka kapakta neredeyse hiç oleofobik katman yoktur. Böylece, birkaç saatlik kullanımdan sonra tüm telefon parmak izleriyle kaplanacak ve bu da ekranı çok perişan hale getiriyor. Üst ve alt çerçeveler de oldukça geniştir.

Evet, ucuz bir fiyat etiketi için perakende satış yaptığını kabul ediyorum, ancak fiyat aralığında bundan daha rafine birçok telefon var. Maalesef, premium hissettiren bir telefon isteyen biriyseniz, Edge S beklentilerinizi karşılamayabilir.

Bununla birlikte, bu telefonu gerçekten alan kullanıcıların işlemcisi için olacağını biliyorum. Bu yılki Snapdragon 888 çok güçlüydü ve aşırı ısınma sorunlarına neden oldu.

 Peki Snapdragon 870’li Edge S bize tatmin edici bir performans verebilir mi?

Motorola Edge S İnceleme: Snapdragon 870 Oyun ve Performans

Antutu Benchmark’ta telefon saygın bir 640.000 puan alırken, 3DMARK’ta 4900’e ulaştı. Mi 11’in Snapdragon 888’ine kıyasla boşluk hala çok açık. Ancak Benchmark testleri yalnızca en yüksek performanslarını gösterir ve oyun, bir akıllı telefon için gerçek sürdürülebilir performans çıkışı düzeyini kontrol etmenin tek gerçek yoludur.

Öyleyse cihazda bazı oyunlar oynayalım.

PUBG doğal olarak söylemeye gerek yok, neredeyse her zaman 60 fps’de koştu. Genshin Impact, son güncellemeden sonra Snapdragon 888 yongası için daha iyi optimize edildi. Bunu yeniden test edilen Mi 11 ile karşılaştırıyoruz. Edge S sadece 47 fps ortalama kare hızına sahip. Mi 11 ise 53 fps’ye ulaşabilir.

Motorola Edge S İncelemesi: Birkaç uyarı ile uygun maliyetli bir Oyun Telefonu

Edge S, BrightRidge’de ortalama 48 fps, Mi 11 ise ortalama 52 fps’dir. Dolayısıyla sayılar açısından performansta gözle görülür bir fark var. Ancak gerçek dünya deneyimi açısından Snapdragon 870 hala avantaja sahip. Snapdragon 888’in kare hızı aşırı ısındığında düşüyor ve bu hissedilir şekilde hissediliyor. Ancak Snapdragon 870, bu fenomene büyük ölçüde bağışıktır.

Ve Edge S, yaklaşık 50 ° C’de zirveye çıkıyor. Ancak Mi 11 55 ° C’ye kadar ulaşabilir. Oyun oynarken telefonu tutmak zaten zor. Öyleyse Edge S, oyun oynamaya adanmış bir telefon olarak kullanılıyorsa, yine de iyi olduğunu düşünüyorum.

Motorola Edge S İnceleme: Kamera 

Ana Kamera

Ardından, Motorola Edge S’nin Kamera sistemine odaklanıyoruz . Edge S’nin kamera kurulumuyla başlayalım. Dört arka kamera 64 MP ana kamera, 16 MP ultra geniş açılı mercek, 2 MP portre alan derinliği merceği ve bir TOF merceğinden oluşur. Ana kameranın gündüz performansı, doğal renklerle nispeten iyi. Çok iyi kontrol edilmeyen vurgular ve mor saçaklı sorunun dışında, kamera kalitesi bu fiyat noktasında bir telefon için oldukça tatmin ediciydi.

Gece Kamera Örnekleri

Gece performansı gündüz kadar iyi değil. Parlak noktalar taşar, karanlıkta ayrıntılar kaybolur ve gürültü fark edilir. Gece modunu açmak yalnızca pozlama dengesizliğini iyileştirir ancak diğer eksiklikler aynı kalır.

64 MP Modu

Geceleri kayıt için uygundur. Ancak düşük ışıkta video performansından pek bir şey bekleyemeyeceğinizi unutmayın. Ayrıca Ultra Çözünürlük modunu da test ettik. Bu mod 64MP fotoğraflar çıkarır. Ancak, düz 16 MP fotoğraflara kıyasla keskinlikteki fark çok da fark edilmiyor.

Motorola Edge S İncelemesi: Birkaç uyarı ile uygun maliyetli bir Oyun Telefonu

Ultra Geniş Kamera

Ultra geniş kamera, ana kameraya kıyasla benzer şekilde performans gösteriyor, ancak mor saçaklı sorun gündüz vakti çok daha kötü. Düşük ışıkta, ultra geniş kameranın performansı ana kameradan daha kötüdür ve ultra geniş kamera için gece modu yoktur. Bu nedenle, ultra geniş bir kamerayla fotoğraf çekmek istiyorsanız, daha parlak yerlere bağlı kalmak en iyisidir.

Makro Kamera

Ultra geniş kamera ayrıca makro fotoğraflar da çekebilir. Fotoğraflar güzel. Ancak OIS olmadığı için, çekim yaparken elinizi çok sabit tutmanız gerekir.

Motorola Edge S İnceleme: Pil

Arka kapak plastikten yapılmış, bu yüzden telefonun neden hala bu kadar ağır olduğunu merak ediyor olmalısınız? Nedeni, 5000 mAh büyüklüğünde bir batarya ile gelmesi. Ancak pil ömrü sadece pil kapasitesiyle ilgili değildir, aynı zamanda optimizasyonlarla da ilgilidir. Bir saatlik 1080p internet videosu% 14, bir saatlik web taraması% 11, yarım saatlik Genshin Impact% 12 ve 20 dakikalık BrightRidge% 13 tüketir. Şarj olmadan geçen bir gün sorun olmamalı.

Bununla birlikte, maksimum şarj gücü 20 Watt ile sınırlıdır. Yalnızca yarım saatte% 37 ve bir saatte% 68 şarj olur. Tam şarj iki saate yakın sürer ve bu uzun bir bekleme süresi demektir. Yatmadan önce şarj etmeyi unutursanız, Edge S’nin tamamen şarj olması hala bir acıdır.

Motorola Edge S İnceleme: Karar

Tüm konfigürasyonlara baktıktan sonra, Motorola Edge S’nin satın almaya değer olduğunu düşünüyor musunuz?

Pek çok alanda harika değil. Ancak Snapdragon 870 ve 5000mah pil ve çok uygun maliyetli bir fiyatla, mükemmel bir oyun akıllı telefon olmasını sağlar. Bütçeniz varsa ve bir oyun telefonu istiyorsanız, kesinlikle düşünmelisiniz.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: