«
ROG-Zephyrus-G15-2021-1280x720

Geçen ay CES 2021 sırasında, NVIDIA’nın RTX 30 serisi GPU’larına sahip dizüstü bilgisayarlar için bir dizi duyuru aldık. Kendisinden önceki RTX 20 serisi gibi, 30 serisi de büyük olasılıkla bazı zorlu oyun dizüstü bilgisayarlarını yapacak, ancak güneşin altındaki her üretici bu yıl için en az bir dizüstü bilgisayarı (ve çoğu zaman daha fazlasını) duyururken, bu zor olabilir. para için en iyi dizüstü bilgisayarın hangisi olduğu konusunda bilinçli bir seçim yapmak.

Neyse ki, NVIDIA’nın üretim ortaklarına empoze ettiği yeni kurallar sayesinde en azından biraz daha kolaylaşacak. The Verge’e konuşan NVIDIA, RTX 30 serisi GPU’lara sahip dizüstü bilgisayarlar üreten şirketlerin artık her dizüstü bilgisayarın ürün sayfasında GPU hakkında daha fazla özellik ortaya koyması gerektiğini doğruladı.

NVIDIA, doğru RTX 30 serisi dizüstü bilgisayarı satın almayı kolaylaştırdı

Özellikle, üreticilerin saat hızını ve güç istatistiklerini ürün sayfalarında listelemesi gerekecek. Bu, kullanıcıların her bir dizüstü bilgisayarın GPU’sunun yeteneklerini daha iyi anlamasına yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda NVIDIA’nın Max-Q markasını kullanma şeklini değiştirdiği için çok daha kullanışlı. NVIDIA, The Verge’e Max-Q markasının artık GPU’nun adının bir parçası olmayacağını ve bunun yerine 30 serisi bir GPU’nun Whisper Mode 2 ve Dynamic Boost 2 gibi verimlilik özellikleri sunduğunu belirtmek için kullanılacağını doğruladı.

Pek çok tüketicinin önümüzdeki aylarda RTX 30 serisi bir GPU’ya sahip olmak için önceden hazırlanmış oyun dizüstü bilgisayarlarına yönelebileceğini düşündüğünüzde, bu değişiklik daha da hoş karşılanıyor. Masaüstü bilgisayarlar için bağımsız RTX 30 serisi kartları, geçen yıl piyasaya sürüldüklerinden bu yana bulmak aşırı derecede zordu ve stok kıtlığı iyileşmiyor gibi görünüyor.

NVIDIA, doğru RTX 30 serisi dizüstü bilgisayarı satın almayı kolaylaştırdı

Bu yeni dizüstü bilgisayarlar bu yılın sonlarında piyasaya sürüldüğünde, bu GPU’lardan birine sahip bir makine edinmenin en iyi yolu değil, tek yolu da olabilir . Bunu akılda tutarak, NVIDIA’nın üreticilere ürün listelemelerinde GPU spesifikasyonları ile daha şeffaf olmalarını söylemesi tüketiciler için büyük bir kazanç.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *