Nvidia’nın RTX 3060’ın Ethereum madencilik performansını sınırlama kararı çoğu oyuncu tarafından memnuniyetle karşılanan bir hareketti ve şirket piyasadaki mevcut kartların performansını engellemeyeceğini söylerken, gelecek hakkında hiçbir şey söylemedi. Yeni söylentilere göre, Green Team’in yaklaşan RTX 3080 Ti – ve muhtemelen RTX 3070 Ti – aynı madencilik sınırlayıcısına sahip olacak.

.

Nvidia RTX 3060, söz konusu kart için bu yeni sürüm sürücüleri algılayabilir. Ethereum cryptocurrency madencilik algoritmasının belirli nitelikleri ve 50 civarında yüzde, karma oranını veya cryptocurrency madencilik verimliliği sınırlar.”

.

RTX 3080 Ti, RTX 3070 Ti'nin Ethereum madencilik sınırlayıcısına sahip olduğu söyleniyor

.

Bu sözde hacklenemez sınırlayıcının aynı sürücüyü çalıştıran diğer Amper tabanlı kartları da etkileyip etkilemeyeceğine dair sorular vardı, ancak şirket bunun halihazırda satılan GPU’ların performansını sınırlamadığını doğruladı.

.

.

Güvenilir donanım sızıntısı olan Kopite7kimi’ye göre, aynı madencilik sınırlayıcısı gelecekteki Nvidia kartlarına da gelecek. Uzun süredir söylentilere konu olan RTX 3080 Ti’den “12G 19 Gbps VRAM ve bir ETH madencilik nerf” özelliğine özellikle değiniyor.

.

Videocardz’ın , Nvidia’nın AIB ortaklarına RTX 3080 Ti’ye gelen madencilik sınırlayıcısı hakkında bilgi verdiğini doğruladığı bildirildi. Bunun Nvidia’nın izlediği yol olduğunu varsayarsak, herhangi bir RTX 3070 Ti’nin Ethereum hash oranlarını düşürmek için zayıflamasını bekleyin. Bu, özellikle Nvidia’nın kendi madenciliğe özgü CMP kartlarına sahip olması nedeniyle, yeni RTX ürünleri için standart uygulama haline gelebilir.

.

RTX 3080 Ti’nin başlangıçta 20 GB GDDR6X 320 bit bellek ile geleceği tahmin ediliyordu, ancak bunun şimdi 12 GB GDDR6X 384 bit olması bekleniyor. Ayrıca, 10,240 CUDA çekirdekli bir GA102 GPU’ya sahip olduğu ve Nisan ayının başlarında piyasaya sürülebileceği söyleniyor, ancak bu çıkış tarihi için nefesinizi tutmayın.

.

Jon Peddie Research’ün yakın tarihli bir raporu, madencilik için yüksek kaliteli bir kart satın almanın ” çok aptalca ” olacağını iddia etti.

.