OnePlus Nord'da Köşeleri Kesmek, Onarımı Kolaylaştırır: iFixit | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

OnePlus Nord’da Köşeleri Kesmek, Onarımı Kolaylaştırır: iFixit

avatar

Ahmet Yusuf

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

OnePlus Nord'da Köşeleri Kesmek, Onarımı Kolaylaştırır: iFixit

Yeni başlatılan OnePlus Nord yolunda yaptı iFixit geçenlerde hesaplı 5G akıllı bir söküm video paylaştı. YouTube videosu, el cihazının sökülmesini sağladı ve onarımını kolaylaştıran kesik köşeleri ortaya sundu.

Hali hazırda OnePlus Nord, piyasadaki en uygun fiyatlı 5G akıllı telefonlardan biridir. Fakat, premium olmayan fiyat etiketiyle bireaber, düşürülmesi gereken birkaç alan geliyor. Son birkaç yıldaki çoğu OnePlus akıllı telefon modelinde metal arka kapakta bir cam bulunurken, Nord, plastik panelde daha ucuz bir cama sahiptir. Fakat bu, yapıştırıcıyı gevşetmek için tehlikeli seviyelerde ısı uygulaması gerektirmek yerine, açmayı kolaylaştırma imkanı sunar.

Arka camı çıkardıktan sonra iFixit, hepsi aynı boyutta, uzunlukta ve türde olan çok sayıda vida buldu. Başka bir ifade ile, çıkarmak için yalnızca tek bir yıldız tornavidaya ihtiyaçları bulunmaktadır. Dahası, uzman aynı zamanda her şeyin modüler olduğunu ve pil paketinin bile kullanımı kolay bir açma tırnağına sahip olduğunu açıkladı. İlginç bir şekilde, sökülme, su geçirmezlik için konektörlerin etrafında cömert bir lastik conta kullanıldığını ortaya çıkardı. Bu, şirketin daha önce pahalı olduğunu belirttiği resmi bir IP derecesine sahip olmamasına rağmen OnePlus’ın suya karşı bir miktar koruma sağladığı açıklamasına geliyor.

OnePlus Nord'da Köşeleri Kesmek, Onarımı Kolaylaştırır: iFixit

iFixit, cihaza 10 üzerinden 6 genel bir puan verdi; ana dezavantaj, hala sert bir şekilde yapıştırılmış ekran ve pili çıkarmak için fazlası ile rahatsız edici bir sistemdi. Her ne kadar bu sorunların dışında, OnePlus Nord, yukarıda kontrol edebileceğiniz YouTube videosunda hala olumlu bir inceleme aldı.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: