«
600x338Oppo-yeni-markasini-duyurdu-Zhimei

Oppo bugün erken saatlerde (26 Nisan 2021), Dünya Fikri Mülkiyet Günü’nde 31 Mart 2021 itibariyle dünya genelinde 61.000’den fazla patent başvurusunda bulunduğunu açıkladı. Bu büyük rakamın yüzde 89’u buluş patentleriydi.

oppo

Bir ITHome raporuna göre , toplam rakamların 54.000’i buluş patentleri. Çinli teknoloji devi, gelecekte de kullanıcılara daha iyi teknolojik deneyim yaratmak için çeşitli alanlarda yatırım ve yerleşimi artırmaya devam edeceğini belirtti. Şu anda şirketin dünya genelinde altı araştırma enstitüsü ve beş araştırma ve geliştirme merkezi bulunmaktadır.

Bu uygulamalardan birkaçı da cep telefonu kamera lensleri ile ilgiliydi. Bunlar ayrıca video izleme ve görüntüleme sistemleri için 94 patenti içeriyordu. Son zamanlarda şirket, kulaklık saklama bölmeleri bile olan bir mobil oyun denetleyicisinin patentini bile aldı. Benzer şekilde marka , Microsoft Surface Book’a benzeyen ayrılabilir tasarım tasarımlarının patentini de aldı .

Farkında olmayanlar için, her OEM kitle pazarı için benzersiz ve farklı yeni ürünler geliştirmeye veya tasarlamaya çalıştığından, patentler herhangi bir teknoloji devinin işinin önemli bir parçasıdır. Yine de 61.000 patent yine de etkileyici bir rakamdır.

oppo

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *