Oyun Konsollarına Getirilen Ek Verginin Süresi Yıl Sonuna Kadar Uzatıldı! - Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi

Sıradaki içerik:

Seagate’in Xbox Series X ve S’e Özel Harici SSD’sinin Epey Yüksek Fiyatı Göründü!

e
sv

Oyun Konsollarına Getirilen Ek Verginin Süresi Yıl Sonuna Kadar Uzatıldı!

avatar

Zehra Canbaz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

PS

Geçtiğimiz nisan ayında hayatımıza giren ve oyun konsollarına ek yüzde 50 vergi getiren ek ithalat vergilerinin süresi yıl sonuna kadar uzatıldı. Söz konusu ek ithalat vergisi, oyun konsollarının yanı sıra pek çok sektörden ürünü etkiliyor.
18 Nisan itibarıyla yürürlüğe giren ve başta oyun konsolları olmak üzere pek çok farklı sektörden ürüne ek ithalat vergileri getiren geçici kanun maddesinin süresi, normal şartlarda 30 Eylül tarihinde sona eriyordu.

Ancak bugün itibarıyla Resmi Gazete’de yayımlanan yeni Cumhurbaşkanı kararıyla oyun konsolları, bazı teknolojik ürünler, tekstil ürünleri ve daha pek çok ürüne yüzde 5 ila yüzde 50 arasında ek ithalat vergisi getiren kanun maddesinin süresi yıl sonuna kadar uzatıldı.

Oyun Konsolları, Yıl Sonuna Kadar Yüzde 50 Ek Vergiyle Satılmaya Devam Edilecek

xbox ps4

Pek çok noktada karantina önlemleri uygulanması nedeniyle oyun konsollarına büyük talebin bulunduğu bir dönemde karşımıza çıkan ek ithalat vergisi, konsol fiyatlarının bir anda neredeyse ikiye katlanmasına neden olmuştu.

Pek çok oyunsever, yeni bir oyun konsolu almak için söz konusu ek ithalat vergi oranının yüzde 50’den yüzde 20’ye düşeceği ekim ayını bekliyordu. Ancak Resmi Gazete’de bugün yayımlanan karar, oyuncuların vergi indirimi için üç ay daha beklemesi gerekeceğini gösteriyor.

oyun konsolu

Nisan ayı itibarıyla hayatımıza dahil olan ek ithalat vergileri; kauçuk iplikler, plastik plaka / levhalar, demir veya çelikten vidalar, plastik ve metal düğmeler, bazı kaynak telleri, kağıt kesme makineleri, hava perdeleri, transformatörler, redresörler, sesli işaret cihazları, kesintisiz güç kaynakları, hoparlörler, röleler, multimetreler, saatler, kronometreler, aydınlatma cihazları ve aksam parçaları, hidrolik presler, oyun konsolları, bayram ve karnaval eşyası, sirk eşyası, çıtçıtlar ve bunların aksamlar

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: