«
site-fikirleri[1]

Para Kazandıran Yabancı Web Siteleri

1)ySense

ySense; Türkiye’ye de hizmet veren bir Amerika merkezli web yazılım şirketidir. Site çok fonksiyonlu görevler içerir. Kullanıcılara geniş bir kazanç ağı sunan ySense, anket, oyun teklifi gibi çeşitli konularda kullanıcılara teklifler oluşturur. Siteden kullanıcılara gönderilmiş anketleri çözerek, oyunlar için verilmiş teklifleri kabul ederek gelir sağlanabilir. ySense, dolar üzerinden teklif verir ve ödemelerini de dolar üzerinden yapar. Teklifler dolar üzerinden olduğu için oyunlarda 2-13 dolar arası değişkenlik gösterir ve kur farkından dolayı da bu kazançlar Türk Lirası’na çevrildiğinde kısa sürede tatmin edici gelirler elde edilebilir. Bunun haricinde anket aşamasında yine kayıt olduktan sonra sitede bulunan 4-5 farklı anket şirketine başvuru yapılabilir. Bu anket şirketlerinin kullanıcıyı tanıma odaklı sunduğu anketler doldurulduktan sonra mail adresine olası yeni anketler bildirilir ve katılım beklenir. Ululararası para transferi konusunda Türkiye’de de bulunan ve hizmet veren finans kuruluşları ile çalışmak için gerekli imkanı ySense sunuyor. Yani kullanıcılar ödeme alma konusunda herhangi bir sorun yaşamıyor. Buna ek olarak nakit ödeme almak istemeyen kullanıcılar diledikleri gibi hediye kartı da alabiliyorlar. Sitede puan sistemi yok, direkt dolar ile ödüllendirme sağlanıyor. Son olarak yine belirli bir ödeme ücreti yok. Sunulan teklife göre ücret değişiyor. Aynı durum anket için de geçerli. Her anketin fiyat farklılık gösterebiliyor ve bitirilen anket başına belirlenen teklifin ücret ödemesi yapılıyor.

 

2) MicroWorkers

MicroWorkers, yine ülkemizde pek bilinmeyen ancak Türkiye’ye hizmet veren Amerika merkezli bir anket ve görev sitesidir. Site genellikle firmaların oluşturduğu anketleri kullanıcılara sunuyor ve dolar ödemesi yapıyor. Kayıt olduktan sonra kullanıcıyı tanıma odaklı bir anket yapılıyor. Sitede bulunan 4-5 farklı anket firması kullanıcıyı tanıyor ve yeni gelen anketlerin kullanıcıya uygun olup olmadığına karar veriyor. Eğer kullanıcı ankete uygunsa mail olarak bildirim yollanıyor ve kullanıcının ankete katılması bekleniyor. Görev kısmı ise bir çok sosyal medya uygulamasını içinde barındırıyor. Örneğin; kullanıcılar bir Instagram gönderisini beğenerek ve yorum yaparak kazanç sağlayabiliyor. Youtube, Instagram, Pinterest, Facebook gibi bir çok sosyal medya aracında verilen görevleri yerine getirerek yüksek kazançlar elde edilebilir. Yine sitede herhangi bir puan veya jeton sistemi bulunmuyor. Kullanıcılar direkt dolar ile ödüllendiriliyor. Ödeme anlamında Türkiye’ye de hizmet verdikleri için para transferi konusunda sorun yaşatmıyor. Yani elde edilen gelir kullanıcıların eline geçiyor. Nakit ödeme almak istemeyen kullanıcılar için hediye çekleri de veriliyor. MicroWorkers, Amerika’da bilinen ve uzun yıllardır ödeme yapan bir site olduğundan herhangi bir güven kaygısı yaşatmıyor.

3) Elance (oDesk)

Elance veya oDesk olarak da bilinen bu site yine Amerika merkezli bir uzaktan çalışma platformudur. Bu sitede orta seviyede bir İngilizce gereklidir. Sitenin genel mantığı ise herhangi bir konuda tecrübe ve bilgi sahibi kullanıcılara sunulan iş tekliflerinden oluşuyor. Örneğin; İngilizce dilinden Türkçe diline bir çeviri için saatlik ücretle çalışabilecek kişiler aranıyor. İş sonunda başta anlaşılan saatlik ücret ödeniyor. Sitede teklif usulü bir sistem var. Herhangi bir konuda iş yaptırmak isteyen müşteriler, bir teklif oluşturuyor ve bahsi geçen iş için kullanıcılar saatlik ücret teklifi yapıyorlar. Sonunda bir kullanıcı işi alıyor ve yapıyor. Yetenek ve dil becerisi isteyen bu site dolar bazında ödeme yapıyor. Eğer yetenekli ve İngilizce bilen biriyseniz bu siteden çok yüksek miktarlarda paralar kazanabilirsiniz. Sitenin gereksinimi sadece yetenek ve dil, bu gereksinimler dışında ülke farketmeksizin dünyanın her yerinden kullanıcılar iş yapabilir ve kazanç sağlayabilir. Ödeme anlamında yine para transferi usulü bir sistemle çalışıyorlar. 2015 yılından beri faaliyet gösteren bu site, yine Amerika’da bilinen ve güvenilen bir platform. Bu nedenle ödeme ve iş konusunda herhangi bir güven problemine yer yok.

4) Fiverr

Fiverr; Amerika merkezli bir freelance kuruluşudur. İnternet üzerinden 5 dolar gibi fiyatlara belli başlı hizmetler verir. Siteye üye kullanıcıların tabiki İngilizce bilmeleri ve belirtilen işlerde yetenkli olmaları şartı aranmaktadır. Makale yazımı, çeviri işleri, grafik tasarım, düzeltme, fotoğrafçılık ve video pazarlama gibi belirlenmiş konularda kullanıcılar hizmet verirler. Bu kategorilerden herhangi birinde işi olan müşteriler 5 dolar gibi bir ücretle hizmet alırlar. Bu sitede kullanıcı olmak ve hizmet vermek Türkiye gibi dolar kurunun yüksek olduğu ülkelerde mantıklı görülebilir. Çünkü bahsi geçen işlerde profesyonellik alt veya orta seviyede olur. Ücrete göre verilen hizmet tabi ki değişkenlik gösterir. Ancak en yoğunun 1 saat süreceği bu kategorilenmiş işlerde fiyatlar gayet normal ve tatmin edicidir. Amerika’da hatrı sayılır bir geçmişe sahip olan Fiverr, ödeme konusunda da güvenilir bir kuruluştur.

5) Cointiply

Cointiply; yine Amerikan merkezli bir kazanç sitesidir. Sitede ağırlıklı olarak kazanç sağlanabilecek kategori ise oyun tekliflerini kabul etmek ve yerine getirmektir. Türkiye’ye hizmet veren ve dolar ödemesi yapan Cointiply sitesi, aynı zamanda anket hizmeti de vermektedir. Sitede bulunan günlük belirli görevleri (video izlemek, giriş yapmak gibi) yerine getirdiğinizde “coin” kazanmak mümkün. Bunun dışında oluşturulmuş oyun tekliflerini kabul ederek ve teklifte bulunan oyun içi şartı yerine getirerek de kazanç sağlamak mümkündür. Site içinde biriken coinlerin ödemesi “bitcoin” olarak yapılıyor. Belirli limitler dahilinde coin birikimine ulaşan kullanıcılar, ödeme olarak bitcoin alıyorlar ve isteğe göre de bu bitcoin miktarını nakite dönüştürebilirler. Gündelik olarak basit veya birkaç gün sürebilecek görevler yapılarak, kur farkından dolayı yüksek gelirler elde edilebilir. Bunun haricinde ödeme konusunda herhangi bir güvensizlik yaşanmamaktadır. Cointiply, uzun bir süredir başta Amerika olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde hizmet vermekte ve kullanıcılarına ödeme yapmaktadır.

Bir Cevap Yaz

Donanım Forum Hakkında

avatar

Donanım Forum

Dünya ve Türkiye gündeminde yer alan teknoloji,donanım,mobil dünya haberlerini kullanıcılarına sunar. Sadece gerekli bilgileri vererek ziyaretçilerini teknoloji dünyası hakkında bilinçlendirmeyi amaç edinir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *