Pentagon, Trump Yönetiminin Huawei Yasağından Geçici Olarak Feragat Etti | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Pentagon, Trump Yönetiminin Huawei Yasağından Geçici Olarak Feragat Etti

avatar

Ahmet Yusuf

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Pentagon, Trump Yönetiminin Huawei Yasağından Geçici Olarak Feragat Etti

Pentagon, Huawei’yi veya Çin yapımı diğer telekomünikasyon ekipmanlarını kullanan müteahhitlere yönelik hükümet çapında bir yasakla ilgili olarak Trump yönetiminden kısa bir izin almayı başardı .

Donald Trump, Huawei yasağını 1 yıl uzattı

Bir Defence News raporuna göre, alınan bir dahili not, Pentagon’un Savunma Bakanlığı ile iş yaptığı için 30 Eylül 2020’ye kadar bir haftalık uzun erteleme aldığını ortaya koydu. Feragat talebi, firmaların hala koronavirüs pandemisinin ekonomik etkilerinden sersemlemesinden sonra geliyor . Orijinal hüküm 14 Ağustos 2020’de yürürlüğe getirilecekti.

Pentagon'dan fırlatma sistemi kontratı: Türkiye'nin siparişlerini de kapsıyor - m5dergi

Şu anda, yönetim, tedarik zincirlerinde belirli yüksek riskli Çinli satıcıların ürünlerini içeren şirketlerle hükümet sözleşmelerini yasaklayacak düzenlemeleri tamamlıyor. Bunlar, 2019 Ulusal Savunma Yetkilendirme Yasası’nın 889. Bölümü uyarınca zorunlu olan Huawei’yi içerir. Hükümet, Çinli teknoloji devini bir casusluk tehdidi olarak değerlendirdi.

Trump hakaret iddialarına ateş püskürdü: Hangi hayvan bunu söyler - Dünya haberleri

Ulusal İstihbarat Direktörü John Ratcliffe, Pentagon’a ABD’nin ulusal güvenlik çıkarlarını gerekçe göstererek geçici bir feragat verdi. Bu kısa erteleme, Savunma Bakanlığından gelen daha geniş bir feragat talebini daha fazla değerlendirmek için de zaman sağlayacaktır. Hareket, yasağa karşı lobi yapan firmalar ve onları temsil eden ticaret birlikleri için geçici bir kazanç olarak geldi.

                                             

 

                                                    DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

                                                   GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: