PlayStation Üretimi İçin Şaşırtan Üretim Ve Fabrika Sızıntısı! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

PlayStation Üretimi İçin Şaşırtan Üretim Ve Fabrika Sızıntısı!

avatar

Emir Duman

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

PlayStation

Oyun konsolları arasında açık ara en çok sevilenlerden olan PlayStation, üretimi için ortaya çıkan bilgilerle de dikkat çekti. Kullanıcılarla buluşmaya hazırlanan yeni model, çok hızlı bir şekilde fabrikadan çıkabilme yeteneğine sahip olacak gibi görünüyor.

.

Sony’nin ileri teknolojileri barındıran fabrikasında, robotların kullanımıyla birlikte çok daha hızlı üretim gerçekleştirilebiliyor. Hatta fabrikanın üretim hattında robotların, insanlara karşı sayıca hakimiyeti de bulunuyor.

.

PlayStation

.

PlayStation Üretimi Hızıyla Herkesi Kendine Hayran Bıraktı!

.

Japon teknoloji devi Sony’nin yüksek performansa sahip üretim kapasitesine sahip olduğu biliniyor. Bu kapasiteyi yeni konsolu için de kullanacak olan firmanın üretimi için bazı detaylar da kendisini göstermiş durumda. Bilgilere göre PlayStation 5, Mitsubishi tarafından üretilen robotları üretim bandında kullanacak. Bu robotların daha yüksek hız ve daha çok ürünü montajlama kapasitesi olduğu belirtiliyor.

.

PlayStation

.

2020 – 2021 dönemini kapsayacak olan PlayStation üretimi sayesinde her 30 saniyede bir PlayStation 5 hazırlanmış olacak. Daha önceden hazırlanan donanımlar, robotların hızı sayesinde bir araya getirilecek. Bu hız dakikada 2 adet, saatte 120 adet, günde 2.880 adet ve ayda 86.400 adet PlayStation 5 anlamına geliyor.

.

Nikkei Asian Review isimli gazetenin raporuna göre üretimde 32 adet Mitsubishi robotu bulunuyor. 30 metre uzunluğunda olan üretim bandında 4 kişinin de çalıştığı belirtiliyor. Robotlar, ihtiyaca göre şekillendirilerek üretimde rol alıyor.

.

Bu fabrikanın daha önceden de PlayStation modellerini ürettiği belirtildi. Ancak yeni konsolun böylesine hızlı üretilmesiyle birlikte stok sıkıntısının yaşanmaması bekleniyor.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

Haberlerimizden anında haberdar olmak için bildirimleri açmayı unutmayın!

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: