«
2020-porsche-taycan-1-1280x720

Porsche, 2020 Taycan için yeni bir yazılıma sahip ve mevcut sahiplerine en son 2021 model yılı otomobilinin bazı başlık güncellemelerini getiriyor , ancak Tesla tarzı OTA özelliğine alışkın olan herkes hayal kırıklığına uğrayacak. Şarj etme ve rota planlama ile ilgili iyileştirmeler, kablosuz Apple CarPlay ve hatta müzik temalı ortam aydınlatması, ücretsiz yükseltmeye ekleniyor.

Belki de en yararlı olanı, EV’nin gösterge paneli ekranında gösterilen daha fazla şarj altyapısı bilgisi olacaktır. Porsche, hem Porsche Şarj Hizmeti içinde hem de dışında bir şarj cihazı bulmanın daha hızlı ve daha kolay olması gerektiğini ve ayrıca navigasyonda daha ayrıntılı trafik ve şeride özel bilgiler olduğunu söylüyor.

Şarj Planlayıcı, DC hızlı şarj için belirli bir hedef şarj seviyesi belirlemeye yönelik yeni seçeneklerle değiştirildi. Bu, Taycan’ın şarjı ne zaman durduracağına karar verme yeteneğini geçersiz kılabilir. Ayrıca isteğe bağlı, EV’nin desteklediği en yüksek 270 kW’dan maksimum DC şarj oranını 200 kW’a düşürüyor.

Porsche, elektrikli otomobilinizin ne kadar hızlı yeniden şarj edileceğini kasıtlı olarak yavaşlatırken, sezgiye aykırı görünebilir, ancak Porsche, pil paketlerinin hizmet ömrünü ve performanslarını optimize etmeye yardımcı olabileceğini söylüyor. Elbette, ara sıra daha hızlı bir şarja ihtiyaç duyduğunuzda eski haline de getirebilirsiniz.

Porsche, Taycan EV'yi erken benimseyenlere bazı güzel haberler veriyor

Uyarlanabilir havalı süspansiyon sistemine sahip olanlar Smartlift’in eklendiğini göreceklerdir. Bu, aracın, Taycan’ı kaldırmanın kaldırımlardan veya hız darbelerinden kaçınmak veya daha dik garaj yollarında gezinmek için yararlı olduğu belirli konumları saklamasına izin verir. Bu konuma tekrar ulaştığında, EV otomatik olarak yükselecektir.

İçeride, mevcut kablolu işlevselliğin yanına eklenen kablosuz Apple CarPlay desteği var. Taycan’ın bilgi-eğlence sisteminde Apple Kimliğinizle giriş yaparsanız, Apple Podcast desteği ve Apple Music Şarkı Sözleri de sunulur. Daha tuhaf tarafı, Taycan’larına Ortam Aydınlatması seçeneğini ekleyenler, müzikle bağlantılı renkleri açabilecekler. Bu, kabin aydınlatmasını çalan müziğe göre ayarlayacaktır.

Porsche, Taycan EV'yi erken benimseyenlere bazı güzel haberler veriyor

Muhtemelen en tartışmalı özellik, belirli işlevlere doğrudan abone olunabilen veya satın alınabilen Porsche’nin Talep Üzerine İşlevleri (FoD) desteğidir. Daha önce 2020 Taycan’da mevcut olan tek FoD seçeneği olan Porsche Intelligent Range Manager’a katılan sahipler, Active Lane Keep Assist ve Porsche InnoDrive ekleyebilecekler.

Son olarak, Porsche’nin “daha gelişmiş sürüş dinamikleri ve performansı” vaat ettiği güç aktarım sistemi ve süspansiyon kontrol sistemleri için yeniden kalibrasyon var.

Güncellemenin dezavantajı, ona nasıl eriştiğinizdir. Taycan, veri için gömülü bir modeme sahip bağlantılı bir otomobil olmasına rağmen, Porsche bu yeni aygıt yazılımını OTA’dan (havadan) dışarı itmiyor. Bunun yerine, Taycan’larını bir bayiye getirmeleri ve kurdurmaları gerekecek ki, Porsche’nin söylediği gibi, tamamlanması iki iş günü olacak. En azından beklerken ödünç bir araç alacaksınız. Yeni yazılım için uygun olanlar, zaman içinde bayileri tarafından iletişime geçecektir.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *