«
  1. Anasayfa
  2. Donanım Haberleri
  3. Qualcomm’un Yüzü iPhone 12’den Yana Güldü!

Qualcomm’un Yüzü iPhone 12’den Yana Güldü!

iPHONE

Modem üreticisi Qualcomm, iPhone 12 serisindeki 5G yonga setine olan talepten dolayı satışlarının yıllık bazda yüzde 62 oranında yükseldiğini belirtti. Apple’ın iPhone 12 serisinden elde ettiği yüksek satış hacmi, modem yonga üreticisi Qualcomm‘un da yüzünü güldürdü.

.

.

Qualcomm, 8.24 Milyar Dolar Satış Gerçekleştirdi

.

Kablosuz telekomünikasyon ürünleri ve hizmetlerini sunan üretici şirket Qualcomm, 2020’de yaşadığı yüzde 62’lik satış artışı ile 8.24 milyar dolar satış rakamına yükseldi.

.

Wall Street Journal‘a göre, şirketin son çeyrekte yaşadığı artış sonucunda çeyrek için net geliri 2.46 milyar dolardı. Bu rakamlar, analistlerin 2.09 milyar dolarlık beklentilerini aştı. Ancak analistler, toplam satışların 8.27 milyar dolardan biraz daha fazla olacağını düşünüyordu.

.

.

Ek olarak Apple‘ın bir sonraki iPhone için kendi 5G modemlerini geliştireceği düşünülüyor. Ancak Qualcomm, değişen akıllı telefon pazarından fayda sağlayacağına inandığını söylüyor.

.

Son olarak Qualcomm’un İcra Kurulu Başkanı Steve Mollenkopf yaşadıkları bu başarının ardından konuyu şöyle özetliyor;

“Huawei’nin bu kadar çok pay kaybetmesi büyümemiz için büyük bir fırsat sağlıyor. Adreslenebilir pazar büyüdü, bu yüzden tedarik elde ettikçe ve peşinden gidebildikçe, bu bizim için biraz ters rüzgar olmaya başlayacak. Talep şu anda arzın çok üstünde, ki bu önümüzdeki birkaç çeyrekte normalleşecek bir şey.”

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Donanım Forum Hakkında

Donanım Forum

Dünya ve Türkiye gündeminde yer alan teknoloji,donanım,mobil dünya haberlerini kullanıcılarına sunar. Sadece gerekli bilgileri vererek ziyaretçilerini teknoloji dünyası hakkında bilinçlendirmeyi amaç edinir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *