«
Realme-5-Pro-Chroma-White-b

Bu ayın başlarında realme tarafından yapılan resmi bir anket , markanın dizüstü bilgisayarlar için planlarını ortaya çıkardı . Şimdi şirket, akıllı telefonları için ColorOS’a geri dönebileceğini gösteren başka bir anketle tekrar geri döndü.

Bilmeyenler için realme, OPPO’nun bir alt markası olarak başladı. Bu nedenle, şirketin ilk akıllı telefonları Android tabanlı ColorOS çalıştırıyordu. Nedeniyle markanın dev başarısı için, yakında içerir Oujia Holdings (oplus), altında bağımsız marka haline kapalı bükülmüş OPPO ve OnePlus .

O zamandan beri, realme telefonları çalışan edilmiştir realme UI , ColorOS bir çatal. Bu Android dış görünümünün ilk sürümü 2019’da piyasaya sürüldü. Ardından, Eylül 2020’de şirket Android 12 tabanlı realme UI 2.0’ı tanıttı .

Maalesef, aylar olmasına rağmen marka, cihazlarının çoğuna en son güncellemeyi henüz sunmadı. Bunun ortasında, ColorOS 12 ( Android 12 ) duyurusu öncesinde şirket, insanlara işletim sistemi tercihlerini soran bir anket gönderdi .

Altı sorudan dördü ColorOS ile ilgili . Hatta şirket, ColorOS’u bir kez daha benimserlerse yazılımı ne olarak adlandırmaları gerektiğini bile soruyor. İki yanıttan biri açıktır – ‘Realme için ColorOS’, tıpkı Çin’deki ‘ OnePlus için ColorOS’ gibi .

 

Realme, Akıllı Telefonları İçin ColorOS'a Geri Dönebilir

 

 

Geçen yıl OPPO , Android kaplaması ColorOS’u tamamen yeniledi . Şu anda, piyasadaki en iyi Android arayüzlerinden biridir. Bu nedenle, üçü de her zamankinden daha fazla pazara genişlediğinden, kardeş markaların aynı yazılımı benimsemesi mantıklıdır.

Bu hareket, bu üç markanın bir yıl içinde piyasaya sürdüğü çok sayıda cihaz için yazılım yapılarının korunmasına yardımcı olur. Xiaomi uzun zamandır aynı şeyi yapıyor. Redmi ve POCO , Xiaomi Corporation bünyesinde bağımsız bir marka olmalarına rağmen, telefonları Mi markalı telefonlarla aynı MIUI’yi çalıştırıyor .

Realme’nin ColorOS’a geri dönmesi hakkındaki düşünceleriniz nelerdir? Aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin.

 

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *