Realme, Dünyanın İlk SLED 4K Akıllı TV'sini Tanıttı | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Realme, Dünyanın İlk SLED 4K Akıllı TV’sini Tanıttı

avatar

Ahmet Yusuf

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Realme, Dünyanın İlk SLED 4K Akıllı TV'sini Tanıttı

Realme , hafta sonu boyunca, dünyanın ilk SLED 4K akıllı TV’si olduğunu iddia ettiği şeyi resmen duyurdu. Bu, teknoloji ilk kez bir gezi yapıyor ve ürün resmiyet kazanmasa da, şirket yeni teknolojinin potansiyelini sergilileme imkanı buluyor.

SLED teknolojisi, Quantum Dot tabanlı ekranlara (QLED) bir alternatiftir. SLED paneli, LCD paneldeki beyaz arka ışıktan farklı bir arka ışık kullanır. Bu sefer, arka ışık, polarizörlere ve bir sıvı kristal katmana sahip olduğundan dolayı üçlü oluşturmak için kırmızı, yeşil ve mavi LED’ler kullanır.

Realme, Dünyanın İlk SLED 4K Akıllı TV'sini Tanıttı

SLED teknolojisinin de QLED’den farklı olduğu söyleniyor. QLED panel olması durumunda, mavi bir arka ışığa sahiptir ve mavi ışığı emen ve kırmızı veya yeşil yayan kuantum noktaları kullanır. Ardından bir LCD katmanı, her pikselden geçen ışık miktarını kontrol etmeye yardım sağlar.

Teknede sergilendiği TV, NTSC renk spektrumunun% 108’ini kapsayan 55 inçlik bir akıllı TV’dir. Yine bununla birlikte, panelin kontrollü Bluelight ile geldiği ve TÜV Rheinland sertifikalı olduğu bildiriliyor.Realme, Dünyanın İlk SLED 4K Akıllı TV'sini Tanıttı

Realme, SLED teknolojisinin mavi ışık sorununa QLED’den daha üstün sonuçlar vereceğini iddiasında bulunuyor.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: