Sosyal Medya Haberleri

Sahte Sağlık Bakanlığı Hesabı Instagram’ı Kandırdı

Birçok sosyal medya platformu, COVID-19 salgınına karşı insanları bilinçlendirme amaçlı tedbirler almaya başladı. Bu sosyal medya platformları arasında Instagram da yer alıyor. Ancak Instagram yeni getirdiği özellik ile birlikte maalesef çok büyük bir yanılgıya düştü. Sahte Sağlık Bakalığı hesabını, resmi sağlık bilgilendirme sayfası olarak gösterdi. Kısaca, sahte hesap tarafında kandırıldı!

.

Instagram insanları yanlış sayfaya yönlendirdi!

.

COVID-19, bilgilendirme amaçlı getirilen özellikte, Instagram arama çubuğuna tıkladığınız takdirde virüse karşı bilgi alabileceğiniz sayfalar listelendi. Bu sayfalar arasında UNICEF Türkiye’nin yanı sıra Sağlık Bakanlığı sayfası da bulunuyor. Ancak orada belirtilen Sağlık Bakanlığı sayfası, kurumdan tamamen bağımsız açılmış olan sahte hesap.

.

instagram

.

Bu da insanların yanlış sayfaya yönlendirilmesine sebep oldu. Gönderisi ve takipçisi bulunmayan sayfa, bu yanlıştan sonra dakikalar içerisinde 22 bin takipçi kazandı.

.

instagram

.

Bu sorun için Instagram tarafından henüz resmi bir açıklama gelmiş değil. Ancak yakın zamanda düzeltilmesi beklentiler arasında yer alıyor. Sağlık Bakanlığı’nın sahte hesap için harekete geçip geçmeyeceği ise merak ediliyor.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

.

Facebook ’da bizi takip etmeyi unutmayın!

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: