Samsung, Akıllı Telefon Üretimini Kısmen Hindistan'a Kaydırabilir | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Samsung, Akıllı Telefon Üretimini Kısmen Hindistan’a Kaydırabilir

avatar

Ahmet Yusuf

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Samsung, Akıllı Telefon Üretimini Kısmen Hindistan'a Kaydırabilir

Akıllı telefon üreticileri üretim tesislerini ve tedarik zincirlerini çeşitlendirmeyi planlarken, şirketler artık üretimin bir kısmını Hindistan gibi ülkelere kaydırmak istiyor . Piyasanın önde gelen markaları arasında yer alan birçok Çinli akıllı telefon şirketi, telefonların çoğunu Hindistan’da yapıyor.

Şimdi, görünen o ki, akıllı telefon endüstrisindeki en büyük isimlerden bazıları Hindistan’daki üretime de bakıyor. Son zamanlarda Apple , Hindistan’da ilk kez üst düzey iPhone 11’i üretmeye başladı ve şimdi sıra Samsung’a geçti.

Samsung

Gereğince Ekonomik Times gelen raporda , Güney Koreli dev kendi Vietnam’dan akıllı telefon üretimi ve Hindistan’a diğer bazı ülkelerin bir kısmını kaydırmaya planlamaktadır. Şirketin Hindistan’da 40 milyar dolar değerinde cihazlar üretmeyi planladığını da ekliyor.

Gelişmenin farkında olan insanlara atıfta bulunan rapor, Samsung’un PLI (Üretim Bağlantılı Teşvik) programı kapsamında önümüzdeki beş yıl için Hindistan’da akıllı telefonların değeri 40 milyar doların üzerinde olması için hükümete zaten tahminler sunduğunu iddia ediyor .

Ayrıca, 25 milyar doları aşan 200 doların üzerinde fabrika fiyatı ile Hindistan’da üretilen telefonların çoğunun ihraç edileceği bildiriliyor. Şu anda Vietnam, Çin’den sonra en büyük ikinci akıllı telefon ihracatçısı.

Samsung Confirms Critical Security Issue For Millions: Every Galaxy After 2014 Affected

2018’de Çin’deki iki akıllı telefon fabrikasını kapattıktan sonra Samsung, kısa süre önce Çin’deki son akıllı telefon üretim tesisini kapattı . Şirketin COVID-19 salgını nedeniyle durdurulan akıllı telefon ODM operasyonları şimdi yeniden başlatıldı ve şirketin toplam akıllı telefonlarının yaklaşık yüzde 10’unu oluşturabilir.

Birkaç ay önce Samsung, dünyanın en büyük mobil fabrikası olarak lanse edilen yeni bir fabrika duyurdu . Noida’da Sektör 81’de yer alır ve aylık 120 milyon mobil cihaz üretim kapasitesine sahiptir. Bu, ülkedeki akıllı telefon kullanıcılarının bu yılın sonuna kadar 340 milyona dokunmak üzere olduğu bir zamanda geliyor.

 

                                                   DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

                                                   GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: