Samsung, Apple ve Huawei Karşısında Oldukça Zorlanıyor! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Samsung, Apple ve Huawei Karşısında Oldukça Zorlanıyor!

avatar

Emir Duman

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Samsung

İşler ne yazık ki Samsung 5G teknolojisi adına hiç iyi gitmiyor. Daha önce 5G tabanlı akıllı telefonlar mevzusunda yarışı önde götüren Güney Koreli şirket, bu teknolojinin Corona virüsü yüzünden istenen seviyeye gelemediğini düşünüyor.

.

Samsung 5G Teknolojisi Konusunda Yetersiz Kalabilir!

.

Bazı analistler, Samsung’un 5G pazarında kazanmaya devam etmek adına yeni ticari manevralar yapmasının zorunlu olduğunu düşünüyor. ABD pazarında hakimiyet kurmayı başaran 82 yıllık firma, 5G’li akıllı telefonlar hususunda Apple ve Huawei karşısında son derece zorlanıyor.

.

Samsung

.

Bilindiği gibi Apple da 5G’li cihazlar için ciddi hazırlıklar yapıyor. Ayrıca akıllı telefon pazarında Samsung’u geçmeyi başaran Huawei, diğer pazarlarda da bir numara olmak adına çalışmalarını son hız sürdürüyor.

.

Strategy Analytics, bu yıl 5G tabanlı akıllı telefonların toplam akıllı telefon satışlarının yüzde 15’ini oluşturacağını belirten bir raporunu yayımladı. Araştırma firması, bu sene 5G’ye sahip olan 234 milyon adet akıllı telefonun satılacağını öngörüyor. Bu sayı geçen yıl 18.6 milyondu.

.

Aynı kaynak, Huawei’nin ise 65 milyon adet 5G tabanlı akıllı telefon satacağını öngörüyor. Eğer bu gerçekleşirse Huawei bu pazarın yüzde 27.3’ünü elinde bulunduruyor olacak. Strategy Analytics, Apple’ın da 5G’li yeni nesil akıllı telefon pazarında yüzde 21.4 oranında bir paya sahip olacağını ifade etti.

.

Samsung, Apple ve Huawei Karşısında Oldukça Zorlanıyor!

.

Bu şirket, Samsung’un yüzde 17.8’lik bir pay ve 41.5 milyonluk satış istatistiği ile Huawei ile Apple’ın gerisinde kalacağını düşünüyor. 1968 yılında kurulan firma, Samsung’un sektör payı konusunda yüzde 15’e kadar gerileyeceğine inanıyor.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

Haberlerimizden anında haberdar olmak için bildirimleri açmayı unutmayın!

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: