«
logo-samsung-1-normal-636

Samsung , bu sene diğer markalar gibi 5G akıllı telefonlara da eşit derecede vurguda bulunuyor. Ve bu 2020’nin ilk yarısında karşılığını almış gibi görünüyor. Strategy Analytics tarafından hazırlanan bir rapor, Samsung’un Batı Avrupa’daki 5G akıllı telefon sevkiyatlarının neredeyse tüm hisseyi yuttuğunu ifade ediyor.

Rapor, Samsung’un 2020’nin ilk yarısında (H1) Batı Avrupa’da gönderilen 5G Akıllı Telefonların % 88’ini oluşturduğunu ifade ediyor . Toplam 5G gönderileri Batı Avrupa’daki tüm akıllı telefonların sadece yaklaşık% 7’sine katkıda bulunsa da, toplamda 4 milyon ünite 2020’nin ilk yarısında gönderildiği ifade ettii . Bu, Strategy Analytics’in Yardımcı Direktörü Ville-Petteri Ukonaho tarafından belirtildiği gibi bir rekor. 5G akıllı telefonlara olan talebin son on iki ayda% 4000 gibi muazzam bir artış gösterdiğini belirtiyor.

samsung logo - Hardware Plus - HWP

2019, 5G için hala tomurcuklanan bir sene idi. Ayrıca, Huawei gibi şirketler dünya çapında toplam 5G sevkiyatında iyi performans elde etti . Bu, Samsung  ve Apple’ın 5G’ye çok fazla girişmediği süreydi . 

The History Behind the Samsung Logo - Art - Design - Creative - Blog

Strategy Analytics Direktörü Ken Hyers geri döndüğünde, Samsung’un bugün Batı Avrupa’da 5G’nin lideri olduğunu ifade ediyor. Bu, Galaxy S20 5G ve orta sınıf Galaxy A90 5G gibi güçlü cihaz serisinden kaynaklanıyor . Bunun dışında Ukonaho, Samsung’un bölgede sevk edilen 10 5G akıllı telefondan 9’unu hesapladığını belirtti.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *