«
indir (54)

Tipster @heyitsyogesh tarafından Twitter üzerinden yapılan ve Weibo’da Ice Universe tarafından doğrulanan bir sızıntı, Güney Koreli akıllı telefon üreticisi Samsung’un Olympus’un gelecekteki Samsung akıllı telefonlar için kamera modülünü üretmesini görebilecek bir işbirliği için Japon kamera üreticisi Olympus ile görüştüğünü gösterdi.

Olympus, 1919’da faaliyete geçtiğinden beri kamera üretiminin titiz bir geçmişine sahip. Samsung, görüntü sensörleri üretiyor, ancak gelecekteki akıllı telefonları için yüksek kaliteli fotoğraf ve kamera modülleri üretmek için Olympus’a doğru bakıyor gibi görünüyor. Olympus, optik ve reprografi ürünlerinin lider üreticisidir.

Ortaklık onaylanırsa Samsung, kamerasının üretimini kamera üreticilerine yaptıran akıllı telefon markaları listesine katılacak. Liste Huawei, OnePlus ve Vivo’yu içerir.

Samsung, gelecekteki akıllı telefon kameraları için Olympus ile ortak olacağına dair söylentiler

Samsung, akıllı telefonlarının görüntü kalitesini önemli ölçüde iyileştirmek istiyor ve ihbarcı tarafından yapılan tweet, Olympus’un işbirliği için Samsung’a başvurduğunu ve görüşmelerin planlara göre ilerlediğini söylüyor . Ortaklık, Olympus’un 2022’nin ilk çeyreğinde piyasaya girmesi muhtemel olan Galaxy S22 için kamera modülünü üretmesiyle sonuçlanabilir. 

Hem Samsung hem de Olympus henüz resmi bir açıklama yapmasa da, ortaklık her iki şirket için de pek çok vaatte bulunuyor. Ortaklığın doğruluğuna ek bir gösterge olabilecek bir şey olarak, Samsung şu anda Olympus kod adlı bir yonga üzerinde çalışıyor. Bu bir olan Exynos işlemci eleştiri dolu boğulmuş akım Exynos işlemciye başarılı olduğunu. Yeni Olympus yonga setinin, mevcut Exynos yonga setine kıyasla performansta büyük bir iyileşmeyi yansıtması bekleniyor.

Bu nedenle, her iki şirketten de resmi onay beklerken, sızıntının inandırıcı olabilecek bir söylenti veya hile olabileceğini yinelemek yerinde olacaktır.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *