Samsung Tizen OS, Dünya Çapında Lider Smart TV Platformu Haline Geliyor | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Samsung Tizen OS, Dünya Çapında Lider Smart TV Platformu Haline Geliyor

avatar

Ahmet Yusuf

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Samsung Tizen OS, Dünya Çapında Lider Smart TV Platformu Haline Geliyor

Akıllı TV’lere olan talep son birkaç yıldır artıyor. Giderek daha fazla şirket bu kategoriye girerken, Güney Koreli dev Samsung pazardaki güçlü konumunu korumayı başardı.

Piyasada piyasaya sürülen Akıllı TV’lerin çoğu, şirketin kendi özel arayüzüne sahip Android TV tarafından destekleniyor veya Roku veya Amazon’un Fire TV gibi yazılımları kullanıyorlar. Ancak Samsung, Linux tabanlı kendi Tizen işletim sistemini kullanıyor .

samsung Logo Vector (.AI) Free Download

Şimdi, Samsung TV’lerin güçlü satışı sayesinde , Tizen OS dünyanın en büyük akışlı TV platformu olarak derecelendirildi. Bu, çoğunlukla şirketin bu yılın üçüncü çeyreğindeki TV satışlarından kaynaklanıyor.

Strateji Analytics’den Rapor göre, Tizen OS böyle gelen WebOS olarak önde diğer platformlar kullanımında bağlı TV cihazlarının yüzde 12,5, sorumluydu LG , Sony PlayStation, Roku Tv OS, Amazon Fire TV OS ve Google’ın Android TV.

Samsung Türkiye (@SamsungTurkiye) | Twitter

Ayrıca, Samsung’un bugüne kadarki en iyi çeyreğini temsil eden ve başka hiçbir üreticinin bu seviyeye ulaşamadığı 2020’nin 3. çeyreğinde dünya çapında 11,8 milyon Akıllı TV satmayı başardığını da ortaya koydu.

Rakamlar, Samsung’un Akıllı TV’ler için Tizen İşletim Sisteminin şu anda 155 milyondan fazla birimde kullanıldığını ve geçen yıla göre yüzde 23’lük bir artışı temsil ettiğini gösteriyor.

Samsung Galaxy S20 telefonlarının özellikleri neler? - Teknoloji Haberleri

Samsung, Tizen OS platformundan para kazanmaya çalışıyor ve artan kullanıcı sayısı ile Güney Koreli devin platformdan nasıl para kazanmayı ve kullanıcıları mutlu etmeyi başardığını görmek ilginç olacak.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: