«
samsung-logo-240114

Samsung Electronics ve diğer birkaç uygulama dışı kuruluş (NPE), yakın zamanda LG Electronic’in beşinci nesil (5G) mobil patentlerini satın almayı ve kullanmayı hedefliyor . Bu, LG’nin bu ayın başlarında akıllı telefon işini kapatacağını duyurmasının ardından geldi .

 

samsung

KoreaTimes raporuna göre, konuya yakın bir kaynak, ” Birçok NPE’nin 5G mobil patentlerinin olası edinimi için LG Electronics’e başvurduğunu ” belirtti . LG’nin ürünlerinin aksine, şirketin mobil patentleri hala rekabetçi kabul ediliyor. Bu, Samsung dahil olmak üzere birçok firmanın patentlerini aramasına neden oldu. Güney Koreli teknoloji devinden bir yetkili ” Herhangi bir planı gözden geçirmedik” dedi .

Farkında olmayanlar için NPE’ler, bir patent veya patent haklarına sahip olan firmalardır. Bu şirketler, bu tür patentli teknolojiyi üretmez veya üretmez, bunun yerine başka firmalara lisans vererek kar elde ederler. Kaynağa göre, LG şu anda LTE ve 5G teknolojisinde yaklaşık 901 milyon ABD

lg

 

 Doları değerinde patentlere sahip. Toplamda, eski akıllı telefon üreticisi, IPlytics tarafından sağlanan verilere göre 5G standart patentlerinin en büyük üçüncü numarası olan yaklaşık 24.000 LTE ve 5G standart temel patente sahiptir .

Ayrıca şirket, 2012’den 2016’ya kadar dört yıl üst üste küresel 4G standart patentleri açısından da 1. sırada yer alıyor. Bu nedenle, birimin zarar eden olması nedeniyle mobil pazardan çıktıktan sonra, diğer firmalar için sürpriz olmadı. patentlerini satın almayı hedefliyor. Bir LG Electronics yetkilisi de “ Spekülasyonu teyit edemiyoruz. Ağ patentlerimizin IoT veya kendi kendine sürüş gibi diğer sektörlerdeki kullanımını gözden geçiriyoruz . “

 

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *