«
samsung-logo-240114

Samsung Electronics ve Stanford Üniversitesi , işbirliğinin etkileyici bir inç başına 10.000 piksel  OLED ekranın geliştirilmesine yol açtığını açıkladı. Sanal gerçeklik gibi yakından izleme deneyimleri sunan cihazlar için faydalı olacaktır gibi tahmin ediyoruz.

Bu yeni 10.000PPI ekran, sanal gerçeklik kulaklıkları için mevcut olandan çok daha güzel durumda. Çoğu VR cihazının şu anda pikseller arasındaki boşluğun görünür olduğu “ekran kapısı” denen etkiye sahip olduğu göz önüne alındığında, bu büyük bir gelişme olduğu söylenebilir.

Samsung Stanford Üniversitesi 10000PPI OLED Ekran

Organik ışık yayan diyotun kısa bir biçimi olan OLED, şu anda mevcut olan en gelişmiş teknoloji ekranlardan biridir. Akıllı telefonlar, TV’ler vb. Dahil olmak üzere çeşitli tüketici elektroniği cihazlarında kullanılır .

Yeni geliştirilen 10.000PPI OLED ekranı karşılaştırmak adına, geçtiğimiz günlerde piyasaya çıkan çoğu akıllı telefon, premium olanlar da dahil olmak üzere, Samsung ve Stanford’un geliştirdiklerinin yüzde birinden daha az olan yaklaşık 400 ila 500 ÜFE’lik bir piksel yoğunluğu sunuyor .

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *