«
snap_spectacles_AR_main-1280x720

Bugün bir etkinlikte Snap CEO’su Evan Spiegal, dijital nesneleri ve deneyimleri gerçek dünyanın üzerine yerleştirebilen bir model olan şirketin ilk artırılmış gerçeklik gözlüğü çiftini tanıttı. AR gözlükleri, daha önce piyasaya sürülen tüketici düzeyinde Gözlük akıllı gözlükleri Snap ile karşılaştırıldığında belirgin şekilde farklı görünüyor ve biraz daha fazla teknolojiye sahipler.

Dördüncü nesil Snapchat Gözlükleri, 2021 Snap Partner Zirvesi sırasında tanıtıldı . Teknoloji, muhtemelen akıllı telefonunuzda deneyimlediğiniz AR efektlerine benzer şekilde çalışır, ancak tek bir önemli fark vardır: telefonunuzu yüzünüzün önünde tutmak yerine, gözlükler tüm işi yapar ve yalnızca ekrana bakmanızı sağlar. çevrenizdeki artırılmış dünya.

En yeni Gözlükler, stereo hoparlörler, dört entegre mikrofon ve bir dokunmatik yüzey içeren kalın siyah bir çerçeveye sahiptir. Kullanıcılar, doğal ortam üzerinde görülebilen bir lens karuseli çekmek için dokunmatik yüzeye dokunur. Kullanıcılar daha sonra mevcut lensler listesinde gezinebilir ve onu etkinleştirmek için birini seçebilir.

AR efekti daha sonra kullanıcının çevresi üzerinde görünür ve etrafa bakarken onunla doğal olarak etkileşime girer. Snap’in bu teknolojinin gösterimi, gerçek dünyadaki bir tarlaya yerleştirilmiş bir çiçek ve kelebeğin bulunduğu renkli bir doğa sahnesine sahiptir. Kelebek daha sonra AR sahnesine genişlettikten sonra Spiegal’in eline iniş yaptı.

Snap'in AR Gözlükleri gerçeği büyülü gösteriyor, ancak bir sorun var

Yeni Gözlükler, 3D Waveguide ekranları, öne bakan iki RGB kamerayı içerir ve 2.000 nit parlaklık kapasitesine sahiptir. Model, içerik oluşturucuların AR gözlükleri için kendi Lenslerini oluşturmalarına olanak tanıyan tam Lens Studio entegrasyonuna sahiptir. Snap, yeni Gözlüklerin 15 ms hareket-foton gecikme süresinin yanı sıra altı derece özgürlük, yüzey izleme, el izleme ve işaret izleme özelliklerine sahip olduğunu söylüyor.

Tüketici teknolojisi söz konusu olduğunda artırılmış gerçeklik gözlükleri nihai ‘bir sonraki büyük şey’ gibi görünüyor, ancak Snap’in en son Gözlüklerinin sizi bu benzersiz gerçeklikle tanıştırmasını beklemeyin . Şirket, bu AR gözlüklerini seri üretime sunmayacak, bunun yerine onları yalnızca belirli içerik oluşturuculara sunacak.

Bu hayal kırıklığı yaratabilir, ancak gerçek şu ki, gözlükler ortalama bir tüketiciyi memnun etmeye hazır değil – örneğin, şu anda yalnızca yaklaşık yarım saatlik pil ömürleri var. Ayrıca görünüm hala büyük ve çirkin.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *