«
sony-isim-degisikligi-karari-aldi-1

Teknoloji dünyasının en eski şirketlerinden biri olan Sony, tam 60 yıl aradan sonra isim değişikliğine gidiyor. Peki Japon şirketin yeni ünvanı ne olacak?

Sony İsim Değişikliğine Giderek 60 Sene Sonra Bir İlki Gerçekleştirecek!!!

Japon teknoloji devi Sony2021 yılına yeni bir isim ile başlayacak. Çin’den gelen son haberlere göre dev şirket, tam 60 yıl aradan sonra ünvan değişikliğine gidecek. Son zamanlarda sessizliğe bürünen Sony Geçtiğimiz Cuma günü hissedarlar ile yapmış olduğu bir toplantıda beraber, şirketin yeni isminin “Sony Group” olarak değiştirileceğini resmi olarak onayladı. 1946 yılında Jing Shenda ve Shoda Morita ortaklığı ile kurulan bu şirket, şüphesiz dünden bugüne teknoloji dünyasında derin izler bırakmayı başardı.

Sony İsim Değişikliğine Giderek 60 Sene Sonra Bir İlki Gerçekleştirecek!!!

Yeniden markalaşma, finansal hizmetler ve diğer işletmelerdeki çabalarını artırmak için çaba sarf eden  Sony, tüm bu atılımlarına ilk olarak isim değişikliği yaparak başlamak istiyor. Sony CEO’su Yoshida Kenichiro‘da bu konu hakkında kısa bir açıklamada bulundu:

 “Şirketin Sony Group olarak yeniden adlandırılmasına karar verdik; çünkü işletmenin gelişimini desteklemek için iş portföyümüzün çeşitliliğinden tam olarak yararlanmak istiyoruz.”

Japon şirketi aslında “Sony” olarak başlamadı

Japon şirket ilk kurulduğunda, “Tokyo Telecommunications Industry Co., Ltd.” ünvanı ile karşımıza çıkmıştı.      Fakat 1958‘li yıllarda  bu isim ”Sony” olarak değiştirildi.  O zamanlar “Sony”, kurucu ortak Shoda Morita‘nın, küresel bir marka yaratma tutkusunu temsil ediyordu.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *