«
spotify

Müzik dinlemek, birinin cihazlarına indirmesi gereken günler geçti. Müzik akışı hizmetleri bunu tamamen değiştirdi. Bunlar, platformlar arası erişilebilirliğin rahatlığıyla en sevdiğiniz müziği parmaklarınızın ucuna getirmekle kalmaz, aynı zamanda çok daha fazlasını da yapar. Yeni müzikler keşfetme, audiophile topluluğuyla etkileşim kurma ve parçaları diğer dinleyicilerle sorunsuz bir şekilde paylaşma yeteneği bazı avantajlardır.

İsveç merkezli Spotify, temiz kullanıcı arayüzü ve dinleyicinin tercihine ve ruh haline uyum sağlayan çok güçlü bir algoritması sayesinde sektörde dikkate alınması gereken bir güç oldu. Paketin tamamını karşılaştırırsanız, Apple Music, Tidal, YouTube Music ve Pandora gibi rakip hizmetlere göre zaten bir miktar üstünlüğe sahip. Şimdi Spotify, zırhındaki yarıkları düzeltmek istiyor ve müzik akışı endüstrisine hükmetmek ve büyük bir etki bırakmak için bir yol haritasına sahip; işte nasıl.

Ruh halinizi bilen gelişmiş yapay zeka

Spotify, 2018’de 12 Ocak 2021’de verilen bir patent başvurusunda bulundu. Uygulamanın bir dinleyicinin duygusal durumunu ve yaş, cinsiyet ve hatta kullanıcının sesi (ses perdesi ve ses yüksekliği) gibi bir dizi başka şeyi analiz etmesine olanak tanıyor. ve ortam arka plan gürültüsünün miktarı. İkincisi, gelişmiş AI’ya içinde bulunduğunuz ortamın türü hakkında adil bir fikir verecektir – ister arkadaşlarınızla piknik yapmak ister odanızda evde olun.

Bu, akış hizmetinin mevcut ruh halinizi anlayacağı ve buna göre müzik önereceği anlamına gelir. Elbette Spotify, onu günün saatine ve tarihe göre müzik önerebilen akıllı AI algoritması ile birlikte kullanacak.

Kullanıcının vokalleri ile bir parçayı üst üste koymak için karaoke benzeri bir özelliğe sahip olan veya müziğin temposunu fiziksel aktivite ile eşleştiren patentler (kadans temelli medya içerik seçim motorunun izniyle), hizmete gelecekte de stratejik avantaj sağlar.

Spotify’ın TIDAL, Dezeer ve Amazon Music HD gibi hizmetler söz konusu olduğunda bahsetmek istemediği bir şey, yüksek kaliteli ses akışı özelliğidir. Uygulamada en çok talep edilen özelliklerden biri oldu ve şimdi nihayet Spotify’a geliyor. Geçen ay 22 Şubat’ta duyurulan CD kalitesinde akış katmanı, 2021’in sonlarında, üyeliği yüksek kaliteli kayıpsız ses akışları için yükseltebilen Spotify Premium aboneleri için gelecek.

Şu anda, ücretli aboneler için ses kalitesi için en iyi seçenek 320 kbps’dir. HiFi kayıpsız olarak resme girerken, kullanıcılar en sevdikleri parçaları 1,411 kbps bit hızında daha yüksek bir hızda dinleyebilecekler. Spotify Hi-Fi ses akışı katmanının fiyatlandırmasının ne olacağı veya ne zaman piyasaya çıkacağı (başlangıçta belirli pazarlarda) hala bilinmemektedir.

Kesin olan bir şey, Spotify’ın yeni özellikleri nasıl yayınladığına göre, ABD ve Avrupa’daki kullanıcılar bunu diğerlerinin çoğundan önce alacak. Aynısı, Spotify Connect’in etkin olduğu PlayStation 5 gibi cihazlar için de geçerlidir. Bu tür cihazlar, Bağlan özelliği etkin olmayan diğer cihazlardan önce destek alabilir.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *