«
5000-tl-alti-en-iyi-akilli-telefonlar-1280x720

Şu anda dünyanın en iyi telefonu Samsung Galaxy S21 Ultra , ancak bu sizin için değilse, en iyi iPhone’lar ve çeşitli diğer Android telefonlar dahil olmak üzere size uygun 14 diğer en iyi seçimimiz bulunmaktadır. Telefon uzmanlarımız akıllı telefonları incelemek için yıllarını harcadı ve 2021‘de satın alabileceğiniz en iyi akıllı telefonların bu kesin listesini bir araya getirmek için piyasadaki en iyileri test ettik. Cep telefonu satın almak karmaşık bir karardır ve seçeneklere ihtiyacınız vardır. Bu yüzden tek bir ‘en iyi telefon’ önerisi yerine en iyilerin bir listesini oluşturduk. Listemizdeki her modelin artılarını ve eksilerini performans, kameraları ve diğer ölçütlere göre tartıyoruz.

İhtiyaçlarınız için en iyi telefonu satın aldığınızdan emin olmak için sürekli olarak en iyi cep telefonları listemizi güncelliyoruz. Samsung Galaxy S21 Ultra en son numaralı çekmeyi değil, aynı zamanda dikkate iPhone 12 , OnePlus 9 Pro iPhone 12 Pro veya Ultra Galaxy Note 20 biz seçim işletim sistemi ötesine farklı nedenlerle güçlü telefonlar vardır.  Fiyat hususları tabiki ama sağladığı değer için listemizde üst sıralarda yer alan OnePlus 9 gibi seçeneklerle bunu hesaba kattık . Hatta bazı telefonlar, Google Pixel 5 ve Samsung Galaxy S20 FE gibi , iyi bir telefon almak için fazla para harcamak istemeyenler için harika seçenekler olan rakiplerinden çok daha ucuza piyasaya sunuldu.

Aynı şekilde cep telefonu planınız da tercihinizi değiştirebilir; özellikle bazı operatörler, özellikle bazı telefonlar için özellikle iyi cep telefonu fırsatları sunarken , diğerleri sağlamadığından . Neredeyse tüm akıllı telefon fiyatları çok yüksek rakamlara kadar yükseldi, bu nedenle kararınızı ciddiye almak isteyeceksiniz. 2021’de, bu listede görünebilecek, yıl sonuna kadar beklenen Google Pixel 6’ya sahip daha birçok yeni telefona yer verdik. Apple ayrıca yakın gelecekte bu listede yer alabilecek iPhone 13 ve iPhone 13 Pro’yu da ortaya çıkardı.

En iyi telefonlar

1. Samsung Galaxy S21 Ultra

Şu anda satın alabileceğiniz en iyi 12 akıllı telefon

Neden en iyi akıllı telefon: S21 Ultra’nın en iyi kamera paketlerinden biri, olağanüstü güç, harika pil ömrü, sağlam bir tasarım ve bir dizi başka harika özellik ile sizin için harika bir seçim olduğunu düşünüyoruz. Galaxy S21 Ultra, daha ucuz olmasına rağmen hala rakip tüm amiral gemilerinden daha pahalı olan bir fiyata sahip ucuz bir telefon değil, fakat 2021’de en üst düzey akıllı telefon deneyimini arıyorsanız bunu yapmakta zorlanacaksınız. Samsung’un bu son modelinden kat ve kat daha iyi olduğunu söyleyebiliriz.

Ekran: Samsung Galaxy S21 Ultra, 120 Hz uyarlanabilir yenileme hızına ve Quad HD çözünürlüğe sahip 6,8 inçlik bir üst ekrana sahiptir. Bu, piyasadaki en iyi akıllı telefon ekranlarından biridir.

Pil ömrü: Samsung S21 Ultra‘nın pil ömrü sağlam ve bizi tam şarjla bir gün boyunca görebileceğini gördük. 120Hz yenileme hızıyla oynuyorsanız, pil ömrünün daha hızlı bitmesi muhtemeldir, ancak uzun ömürlü bir telefon arıyorsanız, bu en iyi seçimdir. Samsung Galaxy S21 Ultra‘nın kutuda şarj cihazıyla gelmediğini unutmayın, bu nedenle mevcut olanı kullanmanız veya ayrı olarak satın almanız gerekir.

Kamera: Samsung’un Galaxy S21 Ultra’daki 108MP kamerası birçokları için öne çıkacak ve kamera bu telefonda hayal kırıklığına uğratmıyor. Selefinde olduğu gibi, 100x zoomlu fotoğraf çekebilirsiniz, ancak burada, ağır işleri yapmak için birlikte çalışan iki telefoto kamera ile Galaxy S20 Ultra‘ya göre çok daha gelişmiş özelliklere sahiptir.

2. iPhone 12 Pro / iPhone 12 Pro Maks

Şu anda satın alabileceğiniz en iyi 12 akıllı telefon

iPhone 12 Pro, iPhone 12 ile ilgili harika her şeyi alır ve onu yükseltir. Ardından, daha iyi pil ömrü ve biraz daha güçlü bir kameranın yanı sıra büyük bir ekran sunan iPhone 12 Pro Max var. Herkes için ülkemizde ki bu telefon fiyatları ödemeye değecek kadar kayda değer bir fiyat olmayabilir, fakat bu telefon eşleştirmesi inkar edilemez bir şekilde Apple’ın şimdiye kadar yayınladığı en iyi telefon.

Neden 2. sıradalar: iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max, bugüne kadarki en güçlü iPhone’lar ve aynı zamanda şirketin en pahalıları. Aynı miktarda para size daha büyük ekranlı ve temel düzeyde daha fazla depolama alanına sahip bir Samsung telefon satın alabilirken, çoğu iOS kullanıcısı Android ile uğraşmak istemiyor. Bunun yerine, iPhone 11 Pro üzerinde, aksesuarları (ve kablosuz şarj cihazlarını) kolayca ve güvenli bir şekilde takmak için 5G ve MagSafe gibi birkaç önemli yükseltmeyi sabırsızlıkla bekleyebilirler .

Ekran: Apple’ın iPhone 12 Pro’daki 6.1 inçlik OLED ekranı gerçekten dikkatimizi çekti – diğer telefonlar 90Hz ve hatta 120Hz yenileme hızlarını zorlarken 60Hz’e ayarlanmış olsa bile video akışı ve oyun için harika. Evet, üst kısımdaki çentik hala burada, ancak diğer telefonlar ekranlarındaki deliklerle gayet iyi olsa bile, bir süre sonra görmezden gelmenin kolay olduğunu görüyoruz.

Pil ömrü: Bu, iOS içinde daha fazla optimizasyon ve telefonun kendi içinde daha büyük bir hücre ile bir iPhone’da şimdiye kadar yaşadığımız en iyi pil ömründen bazıları. Hala oyunun kurallarını değiştirmiyor, ancak diğer Apple telefonlarından daha iyi ve iPhone 12 Pro Max özellikle dikkat çekici.

Kamera: iPhone 12 Pro’daki üçlü kamera kurulumu harika. Üç arka kamera iPhone 11 Pro’dakilerden çok farklı olmasa da, Gece Modunda bile portre modu tarzı çekimler sağlayan sözde eklenen LiDAR sensöründen tasarruf edin. Bir Apple cihazında en iyi kamerayı istiyorsanız, iPhone 12 Pro Max, tercih edilcek olanıdır.

3. Samsung Galaxy S21

Şu anda satın alabileceğiniz en iyi 12 akıllı telefon

 

Samsung Galaxy S21 ve Galaxy S21 plus Samsung Galaxy S20 Bu listenin başında oturmak için kullanılan  ve bunun yerine Samsung’un Ultra telefonlar artık ilgi odağı alıyor eskiden seleflerinin olarak spec ve yiğitliği yüksekliği değildir. Ancak gücü değerindedir: S21, bazı rakiplerinden daha uygun fiyatlı güçlü bir telefon.

Neden 3. Sıradalar : Samsung Galaxy S21, sağlam özelliklerin harika karışımı, harika tasarımı ve Galaxy S21 Ultra’dan ve öncekilerden daha ucuz olmasıyla birçokları için mükemmel bir akıllı telefon olacak. Samsung Galaxy S20’ye sahipseniz, bunu satın almanızı tavsiye etmiyoruz, ancak diğerleri için bu mükemmel bir akıllı telefon olacak. Daha büyük bir ekran ve daha iyi bir pil arıyorsanız, çok benzer ancak biraz daha pahalı Plus modelini tercih edin.

Ekran: Samsung’un Galaxy S21’in ekranı için Full HD’ye geçişi hakkında çok şey söylendi, ancak testlerimizde, telefonu bir QHD ekranla yan yana test etmedikçe çözünürlükteki düşüşü pek fark etmedik. 120 Hz yenileme hızı ve mükemmel parlaklığı ile Galaxy S21’in ekranı birçok kişiyi tatmin edecek. Daha büyük ekranı mı arıyorsunuz? S21 Plus ile alacaksınız.

Pil ömrü: Samsung Galaxy S21‘deki pil ömrü, tek bir şarjla tam bir gün sürecek ve 4.000 mAh hücre, telefonu şarj etmek zorunda kalmadan ahizeden çok fazla kullanım elde edeceğiniz anlamına geliyor. S21 Plus’taki pil, içindeki 4.800 mAh hücre ile daha da iyi.

Kamera: Galaxy S21’in kamerası Galaxy S20 ile hemen hemen aynı, ancak Samsung’dan bu dokunuşu daha iyi yapan birkaç yazılım ince ayarı eklendi. Genel olarak, bu Galaxy S21 Ultra kadar olağanüstü değil, ancak çoğu kişi için tuhaf bir çekim yapmak isteyenler için bu size mükemmel bir şekilde uyacaktır.

4. iPhone 12 mini / iPhone 12

Şu anda satın alabileceğiniz en iyi 12 akıllı telefon

iPhone 12 veya iPhone 12 mini, teknik olarak iPhone 12 Pro serisinden üstün değil , ancak her ikisi de çok iyi fiyatlandırılıyor (iPhone’lar için) ve her biri bir Apple cihazından isteyeceğiniz temel özelliklerin çoğuna sahip. iPhone 12, aynı 6.1 inç ekrana, ancak MagSafe gibi birkaç yeni özelliğe sahip iPhone 11‘in yerini alıyor . Ardından, benzer ancak daha küçük bir pakette gelen yeni iPhone 12 mini var.

Neden 4. sıradalar: Samsung’un en üst sıradaki ahizesi kadar iyi bir değere sahip değil, ancak iPhone 12Ve daha sonra iyi bir değer olduğu için övdüğümüz iPhone SE 2020’den farklı olarak , kameranın çarpıcı Gece Modu gibi Pro seviye telefonlarda bulunan özelliklerin çoğuna sahip oluyorsunuz.

Ekran: 6.1 inçlik ekran, iPhone 12 Pro’daki ekranla aynı boyuttadır ve iPhone 12 mini ve 12 Pro Max boyutları arasında yer alır; bu, büyük bir ekran istiyorsanız, ancak en büyüğü değil, çekici bir seçimdir. Daha küçük versiyonunu istiyorsanız, 5.4 inç ekrana sahip. İlk yıl için, daha ‘uygun fiyatlı’ amiral gemisi, büyük bir avantaj olan bir OLED ekrana da sahip. Çentiğe aldırmazsan harika görünen bir telefon.

Pil ömrü: Bu iPhone’lar tüm gün pil ömrü sunabilir ve 2019’da mükemmel olduğunu düşündüğümüz iPhone 11 pilinden biraz daha iyidir. Neleri kaçıracaksınız? Daha pahalı iPhone 12 Pro serisi biraz daha uzun süre dayanıyor, ancak bu yıl daha hızlı şarj cihazlarıyla gelen telefonlar olmadığı için, tıpkı Pro sahipleri gibi Apple’ın hızlı şarj ünitesi için para harcamanız gerekecek.

Kamera: Bu, hem 12MP ana kamera hem de çerçeveye daha fazla sığdırmak için 12MP ultra geniş kamera ile en iyi iPhone kamerasına yakındır. Pro modellerinde telefoto lens ekleyen üç lensli kamera eksik, ancak bu eşleştirmeden iki temel kamerayı alıyorsunuz ve karanlık fotoğrafları otomatik olarak aydınlatacak uzun pozlama gece modu içeriyor.

5. OnePlus 9 Pro

Şu anda satın alabileceğiniz en iyi 12 akıllı telefon

OnePlus 9 Pro, birinci sınıf bir amiral gemisidir ve önceki OnePlus telefonlarının ana zayıflığını – kameralarını geliştirir. Bu, diğer üst düzey telefonlarla rekabet edebilecek bir telefon ve bazıları kamerasını bu listedeki diğer telefonlara bile tercih edebilir.

Neden 5. sırada: OnePlus, dikkatini OnePlus 9 Pro’nun kameralarına odaklamış olabilir, ancak bu, üst düzey güç, harika bir ekran ve diğer telefonlardan bekleyeceğiniz çoğu özelliği sunan genel olarak inanılmaz bir akıllı telefon. bu listede bulun. Pil ömrü kesinlikle en iyisi değil ve OnePlus’ın akıllı telefon pazarındaki geçmişi göz önüne alındığında oldukça pahalı, ancak genel paket olduğu için en iyi akıllı telefon listemizde bu kadar yüksek bir yere sahip.

Ekran: Bu 6,7 inçlik ekran, basit bir nedenden dolayı sizi bir iPhone’dan daha fazla etkileme yeteneğine sahiptir: yenileme hızını 120 Hz’ye ayarlayan ‘Akışkan Ekran’. Sadece oyunun daha iyi görünmesini sağlamakla kalmaz, aynı zamanda web’de gezinmek daha akıcı görünür. Ayrıca burada güzel yükseltme ve HDR10+ bulacaksınız.

Pil ömrü: Telefonunuzun pilinin gün boyu dayanması gerekiyorsa, OnePlus 9 Pro bunu başarır, ancak bir akıllı telefonda gördüğümüz en iyi pil ömrünü sunmaz. 4.500 mAh pile sahiptir ve bu, tek bir şarjla tam gün dayanacak şekilde ayarlanmıştır, ancak telefonu kullanıyorsanız olağanüstü bir miktar sunmayabilir. Ayrıca harika hızlı şarj ve kablosuz şarj özelliklerine sahiptir.

Kamera: Yeni Hasselblad ortaklığı ve görüntülerin kenarlarındaki bozulmayı azaltmak için tasarlanmış ‘serbest biçimli’ ultra geniş lens sayesinde, OnePlus 9 Pro en iyi OnePlus kameralı telefon. Kesinlikle en iyi kameralı telefon değil, ancak 8MP telefoto ve 50MP ultrawide ile birlikte harika bir 48MP ana kamera ile şirketten dikkate değer bir adım.

6. Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Şu anda satın alabileceğiniz en iyi 12 akıllı telefon

Galaxy Note 20 Ultra, Samsung’un katlanamayan en pahalı telefonu ve Note’un neslin en büyük avantajı, inanılmaz bir kamerayla gelmesi. 5x optik zoom ve 50x dijital zoom ile aşırı yakın çekimlere hazır olun. S Pen, sesli not kaydetme ve bunları el yazısı notlarla senkronize etme gibi yeni numaralarla geri dönüyor.

Neden 6. sırada: Bu, Samsung’un en güçlü telefonlarından biridir, ancak çoğu S21 serisinden daha pahalıdır. Hepsini Note 20 Ultra ile elde edersiniz: bir ekran kalemi, 5x optik zoom ve 50x dijital zoomlu bir kamera, daha hızlı bir yonga seti (en azından ABD versiyonunda) ve 6.9 inç 120Hz ekran. Herkesin böyle bir ‘her şey telefona’ ihtiyacı yok, ancak hepsini istiyorsanız ve Galaxy Z Fold 2’yi beklemek istemiyorsanız , bu Samsung’un en iyilerinden biri.

Ekran: 6.9 inçlik Note 20 Ultra ekranı devasadır, ancak 2019’un 6.8 inçlik Note 10 Plus ekranından yalnızca bir inçin küçük bir kısmı daha büyüktür. 120Hz yenileme hızı ile ekranın akışkanlığında büyük bir fark var. Hayır, hem WQHD+ çözünürlüğünü hem de 120Hz’i aynı anda etkinleştiremezsiniz, ancak pikseller, 60Hz’e geri dönmek zorunda kalındığında bu boyuttaki bir ekranda 1080p’de iyi görünür. Kelimenin tam anlamıyla küçük bir avantaj daha: öne bakan kamera deliği her zamankinden daha küçük.

Pil ömrü: Note 20 Ultra’nın sağlam bir 4.500mAh pili var ve normal kullanımda bir günden fazla sorunsuz gittiğini gördük. Testlerimize göre, ileri düzey kullanıcılar bile sorun yaşamayacak. Samsung, kutuda 25W hızlı kablolu şarj cihazı içeriyor ve 15W hızlı kablosuz şarj ile uyumluluk sunuyor, ancak bir nedenden dolayı 45W kablolu şarjı desteklemekten vazgeçti.

Kamera: Note 20 Ultra, bir Android telefondaki en iyi kameralardan birine sahiptir ve bunun nedeni kısmen 5x optik yakınlaştırma ve 50x dijital yakınlaştırmadır. İPhone’dan 2x optik yakınlaştırmayı, 1x fotoğrafların kenarlarında küçük kırpma gibi görünmesini sağlar. 5x optik ve iyi ışıkta 10x dijital ile Samsung, etkileyici bir yakınlaştırma ve Instagram’da kullanılabilir fotoğraflarla öne çıkıyor (50x yakınlaştırma çoğunlukla bir parti hilesidir). Ayrıca bu telefonun en iyi ultra geniş kameraya sahip olduğunu ve normal 12MP kameranın keskin olduğunu gördük. 108MP kameraya ihtiyacınız yok ve düşük ışıkta ten yumuşamasına dikkat etmelisiniz.

7. iPhone SE (2020)

Şu anda satın alabileceğiniz en iyi 12 akıllı telefon

iPhone SE 2020, 2016’dan itibaren tek elle kullanılabilen iPhone’un devamı niteliğindedir ve iPhone 11 serisinden sevdiğimiz gücü ve özellikleri alır ve bunları iPhone 7 ve iPhone 8’in tasarımına sığdırır.

Neden 7. sırada: Bu, Apple’ın en güçlü iPhone’u değil, ancak iOS 13’e burnunu sokmadan bağlı kalmak isteyenler için en iyi değer. Ekran teknolojisi sizi bir iPhone 11 Pro gibi şaşırtmayacak ve arkada yalnızca bir kamera var, ekrana sahip, yani orijinal iPhone SE’den daha büyük, ancak tek elle kullanım dostu olmaya devam ediyor. Bu, daha küçük bir telefon talep eden insanlar için önemli hale geldi. Çözünürlük ve çerçeve kimseyi şaşırtmayacak olsa bile, elde edilecek olan budur.

Pil ömrü: Uzman bir kullanıcı olmadığınız sürece (ki muhtemelen iPhone 11 serisini tercih ederdi), o zaman Apple’ın pil ömrü açısından sunduklarından memnun kalacaksınız. Yine de, 1.821 mAh pil kapasitesine sahip iPhone 8’de gördüğümüzle aynı miktarda güçle, sizi bir günden fazla sürmeyecek.

Kamera: Para karşılığında, iPhone SE 2020 iyi ışıkta mükemmel kalitede fotoğraflar çeker. Gündüzleri açık havada mükemmel pozlama seviyelerini ve alan derinliğini ara sıra yakalayamadığınızda, bunun dışında pek bir fark görmeyeceksiniz. Bununla birlikte, ışıkları kıstığınızda göze çarpan bir eksiklik olduğunu fark edeceksiniz: daha güçlü iPhone’larda bulunan gece modu. Bu, en azından iPhone 11’e yükseltme gerektirir.

8. Samsung Galaxy S20 FE

Şu anda satın alabileceğiniz en iyi 12 akıllı telefon

Samsung Galaxy S20 Fan Edition, Samsung S10 Lite ve ondan önceki S10e’nin 2020 versiyonudur maliyetten tasarruf etmek için birkaç kırpılmış özellikle amiral gemisi teknik özelliklerinin en iyisi. 

Neden 8. sırada: S20 Fan Edition, özelliklerin ve kameraların iyi bir birleşimidir, bu da onu aynı fiyat seviyesinde çoğu telefonun önüne geçiren imzalı bir Samsung cilası ile Android telefon ve Android telefon için iyi bir değer haline getirir. 

Ekran: 6.5 inçlik Infinity-O AMOLED ekran, daha pahalı kardeşlerinin WQHD çözünürlüğü ve 120Hz yenileme hızına sahip olmasa da Full HD Plus’ta oldukça keskin. Telefonun arkasını kusursuz bırakarak bir ekran içi parmak izi sensörünü korur.

Pil ömrü: Galaxy S20 Ultra’da, Kablosuz Güç Paylaşımı ve yaptığınız sıradan oyunlar veya oyunlar için yardımcı olan büyük bir 4.500 mAh pil bulunur. İki günlük pil ömrü eşiğine henüz ulaşmamış olsak da, bir veya daha fazla gün sürdüğünü gördük. 

Kamera: Kameralar, başka bir kırpılmış yetenek alanıdır: 12MP ana atıcı iyi olsa da, S20’nin ve özellikle 108MP S20 Ultra’nın yüksek megapikseline sahip değil. 12MP ultra geniş lens, 3x optik zoomlu 8MP telefoto ve delikli 32MP’lik ağır bir selfie atıcı dahil olmak üzere diğer kameralar mükemmel şekilde uygundur.

9. OnePlus9

Şu anda satın alabileceğiniz en iyi 12 akıllı telefon

OnePlus 9, birçok yönden OnePlus 9 Pro’dan daha küçük bir telefondur, ancak aynı zamanda biraz daha ucuzdur ve muhtemelen daha pahalı olan kardeşinin ruhunu sağlam tutar.

Neden 9. Sırada : OnePlus 9, neredeyse her şeye sahip bir telefon. Harika ekranından üst düzey yonga setine, yetenekli kameralarına, uzun ömürlü piline ve iyi yazılımına kadar. Daha önceki telefonlar gibi, bu kesinlikle en iyi seçim değil ama fiyatına göre çok iyi.

Ekran: 1080 x 2400 pikselde, OnePlus 9 en keskin ekrana sahip değil, ancak yeterince keskin ve 120Hz yenileme hızı ile AMOLED teknolojisi, onu bu tür bir para için alabileceğiniz en iyi ekranlardan biri yapıyor. Ayrıca 6.55 inç ile oldukça büyük.

Pil ömrü:  OnePlus 9‘da, 65W şarjı desteklediği için rahatça bir gün dayanan ve çok hızlı şarj olan büyük bir 4.500mAh pil var. Ayrıca, bunun yerine bir şarj pedi tercih etmek isterseniz, burada da kablosuz şarj var.

Kamera: Bu, OnePlus 9 için büyük bir yükseltmedir ve OnePlus 9 Pro‘nun zirvelerine ulaşmasa da, arkadaşlarınızla paylaşmaktan utanmayacağınız, gerçeğe yakın fantastik görüntüler oluşturur. 48MP geniş kamera, 50MP ultra geniş ve 2MP derinlik sensörüne sahiptir.

10. Samsung Galaxy S20 /Samsung Galaxy S20 Plus

Şu anda satın alabileceğiniz en iyi 12 akıllı telefon

Samsung Galaxy S20 Plus, daha önce bugün satın alabileceğiniz en iyi telefonken, daha küçük (ve biraz daha az yetenekli) Galaxy S20 o kadar benzer ki, ikisini bir araya getirdik.

Neden 10. sıradalar: Daha önce paranın satın alabileceği en iyi akıllı telefonlar olan Samsung Galaxy S21 serisi, Galaxy S20 serisini en üst noktasından düşürdü, ancak bunlar hala bir sonraki telefonunuz için harika seçenekler. Ayrıca, yakında bir tane satın almak istiyorsanız, Galaxy S21 ortaya çıkmadan öncekinden daha ucuz olduğunu görebilirsiniz.

Ekran: Her iki telefonda da Infinity-O AMOLED ekranlar – S20 için 6,2 inç, S20 Plus için 6,7 inç – muhteşem. Çentiklerin ikisi de Note 10 gibi merkezi, ancak bu sefer çok daha küçükler ve S20 Plus‘ın yalnızca tek bir lensi var. Sonuç: daha fazla ekran. Ayrıca S20, ipeksi yumuşaklıkta medya ve oyun için 120Hz maksimum yenileme hızına sahiptir, ancak bunu çoğunlukla gezinirken fark edeceksiniz – ve keyfini çıkarmak için ekran çözünürlüğünüzü FHD+’a düşürmeniz gerekecek.

Pil Ömrü: S20 4.000 mAh pil içerirken S20 Plus 4.500 mAh kapasiteye sahiptir. Yani, hafifçe söylemek gerekirse, çok fazla ve bizi sık sık şarj etmeden bir günden fazla geçirdi. Yenileme hızını 120 Hz’e ayarlarsanız, bir ton 5G bağlantısı kullanırsanız veya Wireless PowerShare ile meyve suyu verirseniz pil ömrü tahmininin düşeceğini unutmayın, bu nedenle telefonunuzu daha uzun süre kullanmak istiyorsanız buna göre uyum sağlayın. 

Kamera: S20 ve S20 Plus gerçekten muhteşem kameralara sahip. Hayır, 12MP ana kameraları değil, gayet iyi – 3x optik zoom ile (normal 2x zoom’dan daha yüksek) gerçekten parlayan 64MP telefoto. Kamera ayrıca yakınlaştırmayı çamurlu bir 30x dijital yakınlaştırmaya kırpabilir – bu, ara aralıkların hala rakiplerinden çok daha etkileyici olduğu anlamına gelir. 12MP ultra geniş yeterli performans gösterirken, 10MP ön kamera eğlenceli filtrelerle harika çalışıyor. Bir başka ilk sefer bonusu: Arka kameradan 8K 24fps video.

11. Google Piksel 5

Şu anda satın alabileceğiniz en iyi 12 akıllı telefon

Google Pixel 5, Ekim ayında çıktı ve Pixel 4’te bazı iyileştirmeler var – ancak daha az özelliği var. Evet, Google, iPhone 12 mini ve OnePlus 8T kadar ‘uygun fiyatlı bir amiral gemisi’ yapmak için Pixel 5’in fiyatını düşürmek için avantajları kırptığından, Pixel 5 biraz kurs düzeltmesidir. Ancak birkaç önemli iyileştirme, onu bu listede yerini aldığı Pixel 4 XL‘den üstün bir telefon haline getiriyor.

Neden 11.: Pixel 5 yeterince güçlü ve kamera kapasitesi hala harika, ancak bazı kırpılmış özellikler bu telefonu rakiplerinden daha az gelişmiş yapıyor. Google’ın fotoğraf optimizasyonu konusundaki becerisi, bu telefonu fotoğrafçılar için hala iyi bir seçim haline getiriyor, ancak bu, siparişin ilk yarısına girmek için yeterli değil. Çok ince çerçeveleri, onu şaşırtıcı derecede küçük bir telefon haline getiriyor ve tek elle mesajlaşmayı sevenler için mükemmel. 

Ekran: Pixel 5, daha sorunsuz uygulamada gezinme ve oyun oynama için 90 Hz yenileme hızına sahip Full HD Plus (1080 x 2340) çözünürlüğe sahip 6 inç ekrana sahiptir. Pixel 4‘ün sağlam siyah çubuğu bir delik için çıkarıldı – üzgünüm, Soli derinlik sensörü ve hatta yüz tanıma yok, ama en azından bu daha fazla ekran alanı. OLED ekranda renkler zengindir ve öne bakan çift hoparlör sayesinde kullanışlı bir akış cihazı sağlar.

Pil ömrü: Pixel 4‘ün pil sorunları ortadan kalktı: Pixel 4 XL‘i Pixel 5 ile değiştirmemizin büyük bir nedeni, ikincisinin 4.080mAh pilinin bir günden fazla dayanması ve eski telefonun en büyük dezavantajını düzeltmesidir. Aksi takdirde, 18W hızlı şarj ve 12W kablosuz şarj ile maksimuma çıkmak hiç de heyecan verici değil – ki bu inanılmaz bir şekilde tamamen metal arka kasada çalışıyor.

Kamera: Pixel 5’in kameraları en çok satan noktasıdır. Arka tarafta, Google’ın mükemmel yazılım optimizasyonu ile eşleştirilmiş 12.2MP sensör, çoğu durumda çarpıcı fotoğraflar elde edilmesini sağlar ve eklenen 16MP ultra geniş, oldukça geniş görüş alanları sağlar. Hepsinden iyisi, Gece Görüşü modu iyileştirildi.

12. iPhone 11

Şu anda satın alabileceğiniz en iyi 12 akıllı telefon

iPhone XS, tamamen yeniden tasarlanan iPhone X’e göre küçük ama önemli bir yükseltmeydi. Fark edilir derecede daha hızlı ve hala satışta bulabilirseniz, iyi bir seçim olması için geliştirilmiş bir çift lensli kamerası var.

Neden 12. sırada: Buradaki özellikler, iPhone 12 serisi bir yana, iPhone 11 Pro veya iPhone 11 Pro Max‘teki kadar etkileyici değil, ancak bu cihaz için daha düşük bir fiyatla yapılan takas yine de onu birçok Apple hayranı için en iyi satın alma. iPhone 12 veya iPhone 12 mini ile gitmeyerek daha hızlı bir işlemciyi ve MagSafe gibi özellikleri kaçıracaksınız, ancak hepsi bu kadar.

Ekran: iPhone 11’in 6,1 inçlik ekranı bir iPhone’da bulabileceğiniz en iyi ekran değil – örneğin hala bir LCD, oysa iPhone 12 serisinin tümünde OLED ekranlar var – ancak yine de canlı ve izlenebilecek kadar büyük video açık. Tüm iPhone X sonrası Apple telefonları gibi, geniş bir çentikle yaşamak zorunda kalacaksınız.

Pil ömrü: iPhone 11‘deki pil ömrünü tanımlamanın en kolay yolu iyi ama harika değil. İPhone 11’den yaklaşık bir günlük kullanım elde edeceksiniz, ancak 11 Pro Max gibi fiziksel olarak daha büyük telefonlar kadar iyi değil.

Kamera: iPhone 11‘deki kameradan iPhone XR’dekine benzer bir deneyim bekleyin. Bir iPhone’daki en iyi kamerayı istiyorsanız, iPhone 12 Pro Max’i isteyeceksiniz, ancak yine de 11’in arkasında etkileyici bir nişancı – ve en önemlisi, HDR benzeri bir Gece Moduna sahip.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar

 1. Ahmet Yüksel

  İyi günler;
  Alcatel1 S 2019 model telefon kullanıyorum.
  Telefonumdan üniversite sitesinden sınav tarihlerini görüntülemek istediğimde geçmiş yılı ait sınav tarihlerini doküman olarak gösteriyor.
  Güncel sınav tarihlerini masaüstü bilgisayardan ayrıntılı olarak görüntülerken telefon internetinde aynı sekmeleri ( duyurular ayrıntılı sınav tarihleri) kullanmama rağmen neden geçmiş yıl sınav tarihini gösteriyor.
  (Örneğin yeni sınav tarihleri ilan edilmesine rağmen telefonda hale -ilan edilmemiş gibi-eski sınav tarihleri gösteriyor)
  Bu durum telefonuna ait hangi donanım özelliğinden kaynaklı, telefondaki geçmiş doküman kayıtlarının üzerine açılması gereken güncel bildiriyi alabilmem için ne yapmam gerekir.