«
TÜRKİYE UZAY AJANSI

Türkiye’nin uzay programı 9 Şubat saat 19.00‘da canlı yayında açıklandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın tanıtacağı Milli Uzay Programı, Türkiye’nin önümüzdeki 10 yıl boyunca uzay alanındaki programını içeriyor.

.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşım ile gerçekleşecek tanıtımı kısa bir video ile paylaştı ve şu notu düştü; “Sevgili Gençler, Ülkemizin önümüzdeki 10 yılda uzay alanında neleri başarması sizi daha çok heyecanlandırır? Bu akşam saat 19:00’da Sn. Cumhurbaşkanımızın tanıtacağı Milli Uzay Programında iddialı hedeflerimiz var. Mutlaka takip edin…”

.

Türkiye Uzay Ajansı’nın Logosu Belirlendi!

.

Türkiye Uzay Ajansı’nın Logosu Twitter Üzerinden Paylaşıldı

.

Türkiye Uzay Ajansı‘nın logosunun hikayesi şöyle; bilinmeze, evrenin derinliklerine kesintisiz, kararlı bir hareketi simgeler. Bu hareketin karakteri Batı tipografisinin fonksiyonel okunaklılığından, Doğu‘nun kadim kültürünün tek nefeste okunan kaligrafisine uzanmaktadır.

.

Dev bir roketin gövdesinden, küçük bir yaka rozetine kadar farklı ölçek ve uygulamalarda okunaklılığını, işaret özelliğini kaybetmemesi için tasarlanan harfler birbirine eklemlenirken ortaya çıkan resmin içindeki “yıldız” imgesi gökyüzündeki al bayrağımızı temsil etmekte.

.

 .

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *