Türkiye’de Veri Kullanımı %42 Artış Gösterdi! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Türkiye’de Veri Kullanımı %42 Artış Gösterdi!

avatar

Emir Duman

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Türkiye’de Veri Kullanımı %42 Artış Gösterdi!

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de internet yoğun bir şekilde kullanılıyor. Hatta pandemi süreci ile birlikte eğitimin ve iş dünyasının da eve taşınması, internetin yoğun kullanımını daha da arttırdı diyebiliriz. Bu da tabii ki doğrudan data kullanımına yansıdı. Türkiye’nin data kullanım oranı %42 artış gösterdi.

Türkiye’de Veri Kullanımı %42 Artış Gösterdi!

Türkiye’nin data kullanım miktarı açıklandı:

.

Yoğun internet kullanımıyla ilgili Türk Telekom cephesinden bir açıklama geldi. Sabit internet abonelinin yılın ilk yarısındaki abone başı aylık ortalama data kullanımı 178 GB’a ulaştı. Bu da yüzde 42 oranında bir atış anlamına geliyor.

.

veri kullanım

.

Ocak-Mart 2020 arasındaki ilk üç aylık data kullanımı, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 30 artışla, 159 GB oldu. Nisan-Haziran 2020 arasında ise geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 53 artarak, 195 GB’a yükseldi. Türkiye’nin abone başı data kullanımı haritasına bakıldığında, özellikle Muğla, Malatya, Antalya, Mersin ve Sinop illerindeki artış dikkat çekti. Bu kapsamda yılın ilk altı ayında geçen yıla oranla sırasıyla; yüzde 52 ile Muğla, yüzde 49 ile Malatya ve Antalya, yüzde 46 ile Mersin ve Sinop abone başı aylık ortalama data kullanımının en çok yükseldiği ilk 5 il oldu.

Türkiye’de Veri Kullanımı %42 Artış Gösterdi!

Konuyla ilgili konuşan Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, “2020’nin ilk altı ayında da özellikle salgının etkisiyle abonelerimizden gelen yoğun data talebini karşılayarak onların yanında olduk. Mobilden ziyade sabit hatlara talebin arttığı bir tablo ortaya çıktı. İnternet trafiği, tüm güne yayıldı.” dedi.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

Haberlerimizden anında haberdar olmak için bildirimleri açmayı unutmayın!

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: