«
Btnfm47p_400x400

Son zamanlarda Twitter , Clubhouse’un beğenilerini alan, sesli sohbet odası olan Spaces adlı yeni bir özelliği tanıttı. Bu ayın başlarında, özellik Twitter Android uygulaması kullanıcıları için kullanıma sunuldu.

Ancak özellik henüz herkes için mevcut değildir ve belirli ülkelerle sınırlıdır . Şirket şimdi, Spaces canlı ses özelliğini Nisan ayına kadar tüm kullanıcılarına sunmayı hedeflediğini doğruladı.

Twitter Alanları Nisan ayına kadar tüm dünyada kullanıma sunulacak

Twitter, Şubat ayının sonlarında yaklaşık 1.000 kullanıcıyla Android için bu özelliği test etmeye başladı ve bu ayın başlarında dünya çapında daha fazla kullanıcıya sunmaya başladı. Şirket, şimdilik Android kullanıcılarının alanlara ev sahipliği yapamayacağını, ancak alanlara katılıp konuşabileceklerini söyledi. Ayrıca, Android kullanıcıları için ana bilgisayar alanlarına yönelik desteğin de gelmekte olduğunu ekledi.

Yukarıda belirtildiği gibi, bu özellik, kullanıcıların mikroblog platformunda genel ve özel sesli sohbet odaları oluşturmasına olanak tanır. Bu özellik ilk olarak geçen yıl Aralık ayında duyurulmuştu, ancak yalnızca iOS ile sınırlıydı ve şimdi daha fazla kullanıcıya genişletiliyor .

Twitter, bunların Spaces için ilk günler olduğunu ve şirket için birinci önceliğin moderasyon oluşturmak olduğunu söylüyor. Bu nedenle, daha fazla özellik getirmek için temkinli bir yaklaşım benimsiyor.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *