Twitter’ı Altüst Eden Suçlu Bulundu: 17 Yaşında! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Twitter’ı Altüst Eden Suçlu Bulundu: 17 Yaşında!

avatar

Emir Duman

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Twitter’ı Altüst Eden Suçlu Bulundu: 17 Yaşında!

“Graham Ivan Clark kimdir?” sorusu gündeme damgasını vurdu. 15 Temmuz 2020 tarihinde Bitcoin saldırısına uğrayan Twitter, Graham Ivan Clark yüzünden zor anlar yaşadı. 17 yaşındaki siber saldırgan, birçok ünlünün hesabını ele geçirmişti.

.

Graham Ivan Clark kimdir?

ABD’nin Florida eyaletinde yaşayan bu kişi, 30 farklı suçtan yargılanyor. Savcı, Clark’ı 15 Temmuz’da gerçekleştirilen saldırının “üst aklı” olarak tanımlıyor. Peki kimler mağdur olmuştu?

.

Elon Musk, Bill Gates, Jeff Bezos, Kanye West gibi birçok ünlü ismin Twitter profilinden Bitcoin hakkında paylaşımlar yapan Grahan Ivan Clark, Apple’ı da mağdur etmişti. Clark, Bitcoin talep etmişti.

Graham Ivan Clark

Yetkililer, saldırıyı gerçekleştiren bu kişinin yasa dışı yollar aracılığıyla 100.000 dolardan fazla Bitcoin kazandığını söyledi. Clark’ın bugün ABD saati ile sabah saat altı buçukta hapse girdiği ortaya çıktı.

.

130 adet Twitter hesabının hedef alındığı bu saldırının bir kimlik avı yöntemi ile gerçekleştirildiği açıklanmıştı. Popüler sosyal medya platformunun yürüttüğü soruşturmada bazı Twitter çalışanlarının telefonla kandırıldığı ifade edilmişti.

Graham Ivan Clark kimdir

Dolandırıcılık ile itham edilen Clark, organize suçlardan dolayı da hüküm giyecek. 17 kişinin kişisel bilgilerini çalan, 10 kişinin kişisel bilgilerini kullanan, bir bilgisayara herhangi bir izne sahip olmadan erişen ve en az 30 kişiyi dolandıran Clark bu işte yalnız değil.

.

İngiltere’de yaşayan ve 19 yaşında olan Mason ‘Chaewon’ Sheppard ile 22 yaşında olan ve Florida’da yaşayan Nima ‘Rolex’ Fazeli de tutuklandı. Twitter, araştırmalara devam edeceğini belirtti.

Twitter Bitcoin saldırısı

Sheppard, 45 yıla kadar hapis cezası alabilir. Fazeli’nin ise 5 yıla kadar hapis cezası alacağı öngörülüyor. Clark’ın ne kadar ceza alacağı henüz belli değil. Sizce kendisi nasıl bir şekilde cezalandırılacak?

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

Haberlerimizden anında haberdar olmak için bildirimleri açmayı unutmayın!

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: