«
AMPHETAMINE

Uyuşturucu tüketimini veya satışını teşvik eden uygulamaları yasaklayan App Store, topluluk kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle Amphetamine isimli uygulamayı kaldırmıştı. Ancak kararından dönen Apple, uyku modu düzenleyici uygulamanın platformda kalmasına izin verdi.

.

Uyuşturucuya Özendirdiği İddia Edilen Uygulama Appstore’a Geri Geldi

.

Uyuşturucuya Özendirdiği Söylenen Amphetamine, Appstore’a Döndü

.

Apple bilgisayarların uyku moduna girmesini engelleyen macOS uygulaması Amphetamine, her ne kadar aynı adı taşıdığı ilaçla bağlantısı olmasa da Apple’ın mağazasından kaldırıldı. Apple, 2014 yılında AppStore’da bulunan uygulamanın sahibine topluluk kurallarını gerekçe göstererek uyuşturucu üretimi ve kullanımını teşvik ettiği için ismini ve logosunu değiştirmediği müddetçe mağazada bulunamayacağını söyledi.

.

Uyuşturucuya Özendirdiği İddia Edilen Uygulama Appstore’a Geri Geldi

.

Ancak uygulamanın kurucusu William C. Gustafson’ın konuyla ilgili The Verge’ye konuşmasının ardından firma geri adım attı. Daha önce gerekli değişikleri yapmadan yeniden uygulamanın AppStore’da yer alamayacağını belirten Apple, geri adım attığını ve kararın iptal edildiğini bildirdi. Aralık ayında bir ültimatom aldıklarını belirten Gustafson, Amfetamin’e yönelik tüm referansların kaldırılması için bize 2 hafta süre verildi. Ayrıca logomuzdaki hap görüntüsünün de gitmesi gerekiyordu. Aksi taktirde 12 Ocak’ta tamamen kaldırılacaktık.” ifadelerini kullandı.

.

Yakın zamana kadar uygulamanın adı veya simgesiyle ilgili herhangi bir itiraz veya şikayet olmadığını belirten Gustafson, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada Apple ile bir görüşme yaptım. Temyiz kabul edildi ve Amphetamine AppStore’da kalacak. Hepinize yorumlarınız, görüşleriniz ve eylemleriniz için teşekkür ederim.” dedi.

.

Uygulama mağazasında  4,8 puana ve yaklaşık 450,000 indirmeye sahip olan Amphetamin’e yönelik gelişmeler ile ilgili Apple tarafından ise henüz resmi bir açıklama gelmedi.

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

.

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *