Verizon, FCC 5G Spektrum Açık Artırmasında Tüm Taşıyıcıları Geride Bıraktı! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Verizon, FCC 5G Spektrum Açık Artırmasında Tüm Taşıyıcıları Geride Bıraktı!

avatar

Emir Duman

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

VERİZON

Federal İletişim Komisyonu bu hafta en son Verizon’un da yer aldığı kablosuz spektrum açık artırmasında kazanan teklif sahiplerini ve nihai teklif toplamlarını açıkladı. Açık artırmanın sonuçları aşağı yukarı analistlerin beklediği gibi. Verizon, mmWave kurulumlarını desteklemek için büyük bir yola ihtiyaç duyuyordu. T-Mobile, Sprint ile yakın zamanda birleşmesi nedeniyle bol miktarda yelpazeye sahip olduğu için çılgına dönmeyecekti.

.

Verizon, FCC 5G Spektrum Açık Artırmasında Tüm Taşıyıcıları Geride Bıraktı!

.

Verizon Wireless olarak da bilinen Cellco Partnership, 3.511 lisans karşılığında toplam 45.5 milyar dolar harcadı . AT&T, toplam 23.4 milyar dolarlık harcama ile 1.621 lisansı alan ikinci sırada yer alırken, T-Mobile 142 lisansı almak için 9.3 milyar dolar harcadı. US Cellular ayrıca 254 lisansı almak için 1,3 milyar dolar harcadı.

.

Toplamda 21 teklif sahibi, mevcut 5.684 lisansın tamamını kazandı ve bunun için toplu olarak 81.168.677.645 $ harcadı.

.

.

FCC Başkan Vekili Jessica Rosenworcel, her yerde herkes için yeni nesil kablosuz hizmetler vaadini yerine getirmelerinin Amerika’nın ekonomik iyileşmesi için çok önemli olduğunu söyledi. “Bu açık artırma, ülkemizin 5G yaklaşımında, küresel meslektaşlarımızla rekabet eden hızlı, güvenilir ve her yerde bulunan hizmeti destekleyebilen orta bant spektrumuna doğru bir kaymayı yansıtıyor” dedi.

.

Arka görüşteki kolay kısımla, taşıyıcıların artık aldıkları spektrum lisanslarını desteklemek için altyapıyı gerçekten oluşturmaya odaklanmaları gerekiyor.

 .

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: