«
xiaomi-ramdisk-ile-oyun-performansini-katlayacak-1

Günümüzde akıllı telefonlarda RAM kapasitesi artıyor ve 8GB RAM’li bir cihaza sahip olmak oldukça yaygın. Oyun oynamaktan hoşlanıyorsanız, şirketler 16GB RAM’e kadar oyun akıllı telefonlarını piyasaya sürüyorlar.

Xiaomi şimdi akıllı telefonlar için RAMDISK teknolojisini tanıttı. En temel anlamıyla, teknoloji RAM’i disk depolama olarak kullanır ve bu da belirli bir uygulamanın veya oyunun performansını artırır.

Akıllı Telefonda Oyunlar için Xiaomi RAMDISK

Teknoloji bilgisayarlar için mevcut olsa da, muhtemelen bu teknolojiyi bir akıllı telefondan ilk kez duyuyoruz. Yeni tanıtılan bu RAMDISK Deneme Modu ile Mi 10 Ultra kullanıcıları 16GB LPDDR5 RAM kullanabilir.

RAMDISK teknolojisi, sanal depolama olarak kullanılmak üzere RAM’in bir kısmını ayırmak için kullanılır. Bunu kullanmanın avantajı, RAM hızının akıllı telefonlarda kullanılan depolama teknolojisinden önemli ölçüde daha hızlı olmasıdır.

Örneğin, Xiaomi Mi 10 Ultra akıllı telefon, dahili depolama için LPDDR5 RAM ve UFS 3.1 kullanır . Cihazdaki RAM hızı 44GB / s iken UFS 3.1’in okuma ve yazma hızı sırasıyla 1700 + MB / s ve 750 + MB / s olarak derecelendirilmiştir.

Mi 10 Ultra'daki Oyunlar için Xiaomi RAMDISK

Mi 10 Ultra akıllı telefonunuzda RAMDISK Deneme Modunu kullanmak için, Game Center’daki “Hızlı Kurulum” bölümüne gitmeniz ve yüklemek için Oyun Deneme moduna girmeniz gerekir. Şirkete göre, Peace Elite oyununun bu modda kurulumu yaklaşık 10 saniye sürüyor, bu da normal kurulum moduna göre yaklaşık yüzde 100 daha hızlı.

Şu anda, QQ Speed, Glory of the King ve Peace Elite dahil olmak üzere 10’dan fazla popüler oyun desteklenmektedir. Artık gerekli değilse, oyunu cihazınızdan kolayca silebilirsiniz ve parçalanmış dosyalar bırakmadan veya telefonu yavaşlatmadan silinir.

Ancak, telefonun pili bittiğinde veya cihaz yeniden başlatıldığında, bu RAMDISK modu ile yüklenen oyunun RAM’de depolandığı için kaybolacağını unutmayın. Ancak Xiaomi , RAM’de yüklü olan oyunu akıllı telefondaki flash belleğe aktarma seçeneği de sunuyor.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *