«
Xiaomi-Mi-11-kuresel-pazara-55W-GaN-sarj-cihaziyla-gelecek

Xiaomi, Çin’de Mi GaN Charger 65W 1A1C adlı yeni bir şarj cihazı piyasaya sürdü. Adından da anlaşılacağı gibi, güç adaptörü silikon yerine Galyum Nitrür (GaN) kullanıyor. Bu nedenle, normal 65W şarj cihazlarına kıyasla boyut olarak daha küçüktür. Tüm özelliklerine, özelliklerine, fiyatına, bulunabilirliğine ve adındaki ‘1A1C’ anlamına bir göz atalım.

Xiaomi Mi GaN Şarj Cihazı Piyasaya Sürüldü

Şarj Cihazı 65W 1A1C Özellikleri 

Yeni piyasaya sürülen Xiaomi Mi GaN Charger 65W 1A1C, geçen yılki orijinal Mi GaN Charger 65W’nin yeni bir versiyonudur . Bu nedenle, model numaraları yalnızca tek bir hane ile farklılık gösterir. İlki AD652G model numarasını taşırken , ikincisi AD65G olarak tanımlanır .

Aslında, ikisinin de aynı fiyat etiketi var. İkisi arasındaki tek büyük fark port sayısıdır. Eski modelde tek bir USB Type-C bağlantı noktası bulunur. Öte yandan, yeni model iki bağlantı noktasıyla geliyor – USB Type-A ve USB Type-C. Bu nedenle, adı ‘1A1C’ etiketini içerir.

Şarj cihazı, USB PD (Güç Dağıtımı) standardını destekler. Böylece akıllı telefonlar, dizüstü bilgisayarlar, tabletler, el tipi oyun konsolları ve çeşitli markaların aksesuarları dahil olmak üzere çok çeşitli ürünleri şarj etmek için kullanılabilir.

USB Type-A bağlantı noktası yalnızca 18W’a kadar destekleyebilir. Ancak, USB Type-C bağlantı noktası 65W’ta maksimuma çıkar. Her iki bağlantı noktası da kullanımdayken Type-C bağlantı noktasının çıkış hızı 45W’a düşüyor ancak Type-A bağlantı noktası 18W sağlamaya devam ediyor.

Son olarak, Xiaomi Mi GaN Şarj Cihazı 65W 1A1C, 31 x 31 x 71,8 mm boyutlarındadır, katlanabilir bir pime sahiptir, tek bir beyaz renk seçeneğiyle gelir ve 1,5 m USB Type-C – USB Type-C ile birlikte gelir 5A’e kadar akım tutabilen kablo.

Xiaomi Mi GaN Şarj Cihazı 65W 1A1C Fiyat ve Stok Durumu

Xiaomi Mi GaN Şarj Cihazı 65W 1A1C, Çin’de 149 ¥ (23 $) olarak fiyatlandırılır. Zaten Xiaomi’nin resmi web sitesinde satışa sunuldu. Bu şarj cihazının fiyatı, geçen yılki orijinal Mi GaN Charger 65W ile tamamen aynı.

Şu an itibariyle, şirketten bu ürünün Çin anakarası dışındaki mevcudiyeti hakkında resmi bir açıklama yok. Ancak Xiaomi’nin orijinal model gibi belirli küresel pazarlarda piyasaya sürmesini bekleyebiliriz .

 

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *