Yazılım aboneliklerinden nefret ediyorsanız Office 2021'e iyi haberlerimiz var | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Yazılım aboneliklerinden nefret ediyorsanız Office 2021’e iyi haberlerimiz var

avatar

Ahmet Yusuf

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Yazılım aboneliklerinden nefret ediyorsanız Office 2021'e iyi haberlerimiz var

Microsoft, PC ve Mac için Office 2021’in bu yılın ilerleyen günlerinde çıkacağını doğruladı, ancak çoğu kişi bunu kullanmak için bir Microsoft 365 aboneliğine ihtiyacınız olmayacağına inanıyor. Microsoft, son yıllarda odağını aboneliğe dayalı yazılım ve hizmetlere kaydırmış olsa da, özellikle bulut işlevselliğini ve OneDrive’dan depolamayı ördüğü için, bunun yerine önceden satın almanın aşinalığını tercih edecek bir kullanıcı alt kümesi var .

Yine de uzun süredir Microsoft’un bunu teklif etme taahhüdü sorgulanmıştır. Yazılım devinin sunduğu paketlerin doğasını daha iyi yansıtmak için 2020’de Office 365i yeniden adlandırdıktan sonra Microsoft 365 aboneliklerini zorlayan yazılım devi , satın alımları önden almak için tasarlandı.

Microsoft 365 abonelikleri daha mı ucuz?

Bir Microsoft 365 aboneliğinden ne kadar değer elde edeceğiniz, gerçekte ne kadar yazılım ve hizmet taahhüt ettiğinize bağlıdır. Yalnızca bir kelime işlemci arıyorsanız, aylık bir ücret ödemek – veya Microsoft’un indirim sunduğu yıllık bir abonelik için – muhtemelen bir anlam ifade etmiyor. Bununla birlikte, dijital yaşamınızı Microsoft’un bulutuna kaydırmaya istekliyseniz, paketlenmiş OneDrive gibi şeyler daha mantıklı olmaya başlar.

Örneğin Microsoft 365 Ailesi, yıllık 99,99 ABD doları fiyatlandırılır ve 6 kullanıcıya kadar yazılım ve 6 TB’a kadar OneDrive bulut depolama alanı içerir. Microsoft 365 Bireysel yıllık 69,99 ABD dolarıdır, ancak yalnızca bir kişi için yazılım erişimi ve 1 TB depolama alanı içerir.

Yazılım aboneliklerinden nefret ediyorsanız Office 2021'e iyi haberlerimiz var

Normalde, bir OneDrive bağımsız planı 100 GB için aylık 1,99 ABD dolarıdır. Bu, yalnızca yılda yaklaşık 24 ABD dolarıdır ve Microsoft 365 Bireysel planında bile aldığınız paranın bir kısmı için.

Microsoft 365 ile Office 2021 arasındaki fark nedir?

Fiyatlandırmanın ötesinde, Microsoft 365 ile Office 2021 arasındaki büyük fark, zaman içinde bekleyebileceğiniz türden bir işlevselliktir. Office 2021 ve tek seferlik satın alma modeli ile, temelde kutudan çıkardığınız şey, ömrü boyunca sahip olduğunuz yazılımdır. Microsoft, bu beş yıl olduğunu söylüyor.

Diğer hizmet sağlayıcılar gibi, Microsoft da son birkaç yıldır yeni özellikler ve güncellemeler sunma konusunda agresif davrandı. Buna Office için özel akıllı telefon ve iPad uygulamaları, Teams için yeni video konferans özellikleri ve Outlook Spaces gibi daha fazla görev odaklı yazılım dahildir. Onlarla ilgili tutarlı olan şey, Microsoft 365 kullanıcılarının denemesi için tasarlanmış olmalarıdır.

Kısacası, Microsoft’un Office paketinin geleceği olarak gördüğü en son teknolojiye sahip olmak istiyorsanız – ve bunun tanımı her zaman daha da genişliyor gibi görünüyor – o zaman bir Microsoft 365 planında olmanız gerekir. Neden tek seferlik bir satın alma işlemi yapmak isteyebileceğinize gelince, aylık veya yıllık abonelik ücretini atlamak istemekten daha fazla neden var. Örneğin, internete nadiren bağlanan veya hiç bağlanmayan sistemler tam bağımsız işlevselliğe ihtiyaç duyar.

Office 2021 kişisel ve küçük işletme kullanımı için ne kadar?

Microsoft’un Office 2021’in yeni sürümünü doğrudan satın alarak piyasaya sürmesi için biraz beklememiz gerekecek olsa da, fiyatlandırma konusunda iyi haberler var. Şirket diyor o anda istediği şeyi karşılaştırıldığında, bu fırlatma bunu yaptığında yazılım fiyatını değiştirmek için plan gelmez.

Şu anda Office Ev ve Öğrenci 2019, yazılımın tek seferlik satın alma olarak sunulan tek kişisel sürümüdür. Bunun maliyeti 149,99 ABD dolarıdır ve Word, Excel ve PowerPoint’in “Klasik 2019 sürümlerini” içerir. Bununla birlikte, herhangi bir bulut depolama alanı veya Microsoft’un mobil uygulamaları veya Outlook’u alamazsınız ve lisans, evde veya okulda kullanım için tek bir PC veya Mac’te kullanımı kapsar.

Office 2021 Ev ve Öğrenci, aynı 149,99 $ fiyatla gitmek için aynı kısıtlamalara sahip olabilir. Microsoft, beş yıl boyunca hem PC hem de Mac’te destekleneceğini söylüyor.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: