Yeni sanal açılım teknolojisi | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Yeni sanal açılım teknolojisi

avatar

Ahmet Yusuf

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Yeni sanal açılım teknolojisi

Kral Tut, 1922’de mezarından çıkarıldığında, mücevherlerini taşıma ve / veya teşhir amacıyla ayırmak için vücudu etkili bir şekilde parçalara ayrıldı. Modernitede bilim adamları ve arkeologlar, optimum çalışma için malzemeleri korumak için çok daha muhafazakar bir yaklaşım benimsiyorlar. Zamanın başlangıcından bu yana, bu hafta yayınlanan bir çalışmanın parçası gibi, eski katlanmış veya “kilitli” belgeler, içerdikleri yazıları okumak için parçalara bölünmüştür.Araştırmacılar tarafından geliştirilen ve burada 2021’de sunulanlarla, antika varsayılan olarak belge imhası geçmişte kaldı.

Smithsonian Magazine tarafından 2014 yılında yayınlanan bir makalede belirtildiği gibi , İngiliz Mısırbilimci Howard Carter, Kral Tut’u tabutlarından çıkarırken özellikle dikkatli değildi. Carter ve ekibi, Tutankamon’u çevreleyen çeşitli değerli metallere ve mücevherlere ulaşmanın vücudu, sargıları ve diğer her şeyi korumaktan daha önemli bir çaba olduğuna karar verdi.

Yeni sanal açılım teknolojisi

Araştırmacılar Jana Dambrogio, Amanda Ghassaei, et. al. Bu hafta yayınlanan bir makalede, antikaların içindeki sırlara ulaşmak için yeni bir yöntem ortaya koydu. Belge, özellikle “mühürlü belgelerin otomatik sanal olarak açılması” ile ilgilidir. Bu sistemle, x-ışını mikrotomografisi ve hesaplamalı düzleştirme algoritmalarını kullanabilirler.

Bu araştırmacı ekibi, sadece yuvarlanmayan veya basitçe katlanmayan belgelerle çalıştı. Bazı durumlarda o kadar karmaşık ve karmaşık olan “harf kilitli” belgelerle çalıştılar ki, herhangi bir kilit açma girişiminin söz konusu belgelerin yok olmasına yol açacaktı.

Yeni “sanal açılım” teknikleriyle, eski ve başka türlü kaybolan belgelerin içeriğini deşifre etmeye başladılar. Yöntemlerini “Rönesans Avrupa’sından dört mektup paketi” üzerinde gösterdiler ve 1697’de mühürlendiğinden beri ilk kez açılmamış bir mektubun içeriğini sundular.

Bu araştırmanın sonuçlarını göstermek için Brienne Koleksiyonundan neredeyse katlanmamış mektuplarla eksiksiz bir Sanal Açılım web sayfası oluşturuldu. Ayrıca, YouTube’da bir “harf kilitli videolar” koleksiyonu oluşturdular ve bunlardan biri aşağıda bulunabilir.

Yeni sanal açılım teknolojisi

Bir NPR röportajı Dambrogio’ya göre, 1697 tarihli mektubun içinde “sıradan bir aile işi” var . Mektup, “bir kuzeninin diğerine, akrabalarından birinin resmi ölüm belgesinin bir nüshasını istemek için yazdığı” yazıyı içerir.

Bu araştırma hakkında daha fazla bilgi için, X-ışını mikrotomografisi ile görüntülenen mühürlü belgelerin otomatik sanal olarak açılması yoluyla Kilit Açma geçmişi adlı makaleye bakın . Bu makale Jana Dambrogio, Amanda Ghassaei, vd. Tarafından yazılmıştır. al., Nature Communications 12, Madde Numarası 1184 (2021). Bu makale DOI kodlu: 10.1038 / s41467-021-21326-w 2 Mart 2021 itibariyle bulunabilir.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: