Teknoloji Haberleri

YouTube’un yeni bölüm deneyi, oyun müziklerini dinlemeyi daha da iyi hale getiriyor

Deneyimi daha iyi hale getirmek için meta verileri kullanma

YouTube şu anda Android, iOS ve masaüstü cihazlardaki videoların “küçük bir seçimine” bölümler eklemeyi deniyor . Bu yeni özellik, video açıklamasında köprü bağlantılı zaman damgalarını ve şarkı başlıklarını bulmak ve tıklamak yerine, bu meta verileri doğrudan video oynatıcıda oluşturulan kırmızı ilerleme çubuğuna dahil eder. Bu deney, Nisan ayının başlarında başladı, bu da Android Police gibi yayınlar ilk kez yazdı, ancak daha fazla insana yayılabilir.

Benim gibi YouTube’u uzun video oyunu müziklerini ve Spotify’da veya diğer büyük akış hizmetlerinde bulunmayan diğer belirsiz müzikleri dinlemek için bir kaynak olarak kullanıyorsanız, bu hoş geldiniz haberi. Video içeriklerini ısırık boyutunda bölümlere ayırmak isteyen her türlü içerik oluşturucu için de yararlı görünüyor.

Kendimi bu piyangoyu tamamen kazanan buldum ve ev masaüstümde ve Android telefonumda sık sık izlediğim birkaç videoda bu yeni bölüm özelliğine erişebildim. Kilometre değişebilir, ama benim için bu üzerinde çalıştı itibaren soğuk melodileri video derleme Persona 5 film müziği yanı sıra bir yükleme Masayoshi Takanaka en doymak bilmez High , 1977 albüm iyi duygularla doldurur bana.

Bununla birlikte, en sevdiğim videoların açıklamasında zaman damgalarının kapsamlı bir listesine sahip olmasına rağmen, çoğunun video oynatıcıda bölümleri yoktu. Ayrıca, bu yayına yerleştirmeye çalıştığımda özelliği destekleyen videoların bölümleri görünmedi. Bu devam eden bir çalışma, bu yüzden şimdilik affedilebilir.

Bildiğim kadarıyla bu, birkaç videodan oluşan oynatma listeleriyle çalışmaz; deney daha uzun videolara mola eklemeye odaklanmış gibi görünüyor. Belki de bu, YouTube’un özellikle yukarıdaki gibi müzik odaklı olanlar olmak üzere geniş video kitlesini YouTube Müzik’te parça parça oynatmayı daha kolay hale getirmeye yönelik bir adımdır. Bununla birlikte, YouTube’da gördüğüm bölüm sonları henüz YouTube Müzik uygulamasında görünmedi.

Şimdi, bir zaman damgası (hizmeti yapmak için zarif yorumcular sayesinde) bulmak için video açıklamasına gitme konusunda bir sorunum yok, ancak, kuşkusuz, doğrudan video aracılığıyla bölümler arasında ovmak çok daha kolay. Belki de deneyin en sevdiğim kısmı, Android uygulamasında (denediğimde iOS uygulamasında yoktu) küçük bir arayüz dokunuşu. yeni bir bölümün başlangıcını geçtiniz. Bir sonraki şarkının başlangıcını hızlı bir şekilde bulmaya çalışıyorsanız bu harika.

Bu özelliğin çoğu kişi için hala kullanılabilir olmadığını ve YouTube’da dinlemekten zevk aldığım uzun albüm yüklemelerinin çoğunda işe yaramadığını düşünüyorum. Ancak bir dakikanız varsa, en sevdiğiniz uzun videolarınızda farklı bölümlere atlayıp atlayamayacağınızı görmek için bilgisayarınızı ve mobil cihazınızı kontrol etmek zarar veremez.

Etiketler

Donanım Forum

Dünya ve Türkiye gündeminde yer alan teknoloji,donanım,mobil dünya haberlerini kullanıcılarına sunar. Sadece gerekli bilgileri vererek ziyaretçilerini teknoloji dünyası hakkında bilinçlendirmeyi amaç edinir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: