«
top-min

İnsanların işverenleri için görevleri tamamlama biçimleri son iki yılda önemli ölçüde değişti ve pandemi bunda çok büyük bir rol oynadı. İnsanları virüs kapma riskinden koruyabilecek türden bir şey olduğu için, yaygın karantinalar uzaktan çalışmayı norm haline getirdi ve Zoom ve diğer video konferans hizmetleri bu konuda son derece yardımcı oldu.

Tüm bunlar söylenmiş ve artık ortadan kalkmışken, işletmelerin Zoom ve benzeri programlara olan bağımlılık düzeyinin başlı başına bir risk olabileceğini belirtmek önemlidir. StarLeaf tarafından toplanan (ve Techradar tarafından paylaşılan) veriler), işletmelerin %97’sinin video konferans uygulamalarına ve benzerlerine aşağı yukarı tamamen bağımlı olduklarını ve bu dereceye kadar herhangi bir şeye bağımlı olmanın başka herhangi bir bağlamda kesinlikle bir risk olarak değerlendirileceğini iddia ettiğini belirtti.Araştırma, İngiltere merkezli yaklaşık 2.000 şirketin anketini içeriyordu ve burada belirtilebilecek temel sorun, bu şirketlerin %57’sinin artık güvenecekleri video konferansları olmasaydı devam edemeyeceklerini söylemesidir. . Aslında bu şirketler, bu araçlara erişemedikten sonra bir saat kadar kısa bir süre sonra faaliyete son vermek zorunda kalacaklarını söyleyecek kadar ileri gittiler.

Ankete katılan şirketlerin %27’si için durum daha da kötü görünüyor. Bu şirketler, tercih ettikleri video konferans uygulaması herhangi bir ölçüde güvenilir bir şekilde çalışmayı durdurursa, 30 dakikadan fazla çalışmaya devam etmelerinin oldukça zor olacağını söylediler. Tek bir hizmetteki sorunlardan dolayı küresel ticaretin etkilenebileceği çok olası bir senaryo oluşturduğundan, asıl risk burada yatmaktadır.

Bu tür uygulamalara bu kadar bağımlı olmanın tamamen yanlış bir şey olmadığını düşünebilirsiniz, ancak hizmet kesintileri son zamanlarda giderek daha yaygın hale geldi. Bu, esasen, bir şirketin çalışanlarının artık birbirleriyle konuşamayacakları ve görevleri gerçekten verimli olacak şekilde tamamlayamayacakları ve böylece çalıştıkları organizasyonun kar marjlarını tehlikeye atacakları bir durumla sonuçlanacaktır. için.

Bu ankette fark edilebilecek gerçekten endişe verici bir açıklama, ankete katılan şirketlerin üçte birinden daha azının veya daha kesin olmak gerekirse %32’sinin hizmetlerin kesintiye uğraması için herhangi bir acil durum planına sahip olduklarını söylemesidir. Dahası, şirketlerin uygulamaya koymayı başardığı yedekleme planlarının yaklaşık %25’inin profesyonel ortamlar için uygun olmamasıdır, çünkü bunlar genellikle WhatsApp gibi bir hizmete geçmeyi içerir ve bu nedenle çoğu zaman profesyonel standartları karşılayamaz. çoğunlukla tüketici kullanımı için yapılmıştır.

Şirketlerin neden daha iyi alternatifler bulması ve hatta belki de özel iletişim biçimleri yaratması gerektiğini anlamak çok açık. Evden çalışmak bir norm haline gelecekse, endüstriler sürdürülecekse çok daha sağlam beklenmedik durumların ortaya çıkması gerekecek.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *