«
indir

Çin merkezli teknoloji şirketi ZTE , bugün resmi olarak yeni mobil işletim sistemi arayüzü MyOS’u duyurdu. Akıllı telefon için bu yeni kullanıcı arayüzü, şirketin mevcut MiFavorinin yerini alacak.

Bu yeni kullanıcı arayüzünün duyurusunu yapan şirket, “bu sefer, içsel düşünceyi aştık, tasarıma sınırsız yaratıcı ilhamı dahil ettik ve benzersiz, yeni bir kişiselleştirilmiş sistem getirdik: MyOS.” Dedi.

Android işletim sisteminin üstünde çalışan bu yeni MyOS kullanıcı arayüzünün, ilk olarak şirketin 30 Mart’ta Çin’de piyasaya sürülmesi planlanan yaklaşan ZTE S30 serisi akıllı telefonlarında kullanıma sunulması bekleniyor . Daha sonra diğer ZTE modelleri için piyasaya sürülecek.

ZTE, şirketin akıllı telefonlar için yeni kullanıcı arayüzü MyOS'u 30 Mart'ta piyasaya sürecek

ZTE, ona MyOS 11 adını veriyor, bu da ZTE Axon 20 akıllı telefona yüklenmiş olan Mi Favor 10.5’in halefi olduğunu gösteriyor. Bu nedenle, şirketin adını MiFavor’ten MyOS’a değiştirmiş olması muhtemeldir.

Gelişme, ZTE’nin yöneticisinin şirketin bu yıl akıllı telefonları için Huawei HarmonyOS’u benimseme planı olmadığını onaylamasından birkaç gün sonra geldi . Şimdi, bunun arkasındaki sebep oldukça açık.

Şu anda yeni MyOS hakkında pek bir şey bilinmiyor ancak şirket 30 Mart’ta Axon S30 serisi akıllı telefonların lansmanıyla birlikte daha fazla ayrıntı açıklayacak. Önümüzdeki günlerde şirketten sızan bilgiler ve tanıtımlar yoluyla bu konu hakkında daha fazla bilgi edinmeyi umuyoruz.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *