Samsung, 13,3-16 inçlik 10'dan Fazla Dizüstü Bilgisayar OLED Ekranını Tanıtacak | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Samsung, 13,3-16 inçlik 10’dan Fazla Dizüstü Bilgisayar OLED Ekranını Tanıtacak

avatar

Ahmet Yusuf

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Samsung, 13,3-16 inçlik 10'dan Fazla Dizüstü Bilgisayar OLED Ekranını Tanıtacak

Samsung ekranı: 2021’de 10’dan fazla Dizüstü Bilgisayar OLED Ekranı piyasaya sürülecek

Samsung Display’in resmi haberine göre, Samsung ekranı dizüstü bilgisayar pazarına girmek için 2021’de OLED ekranlı 10’dan fazla Dizüstü Bilgisayarı piyasaya sürecek.

Yetkililer, Notebook OLED ekranının piyasaya sürülmesinin yalnızca 13,3 inç ile 16 inç arasındaki farklı boyutları kapsamadığını, performans ve özelliklerin de daha çeşitli olacağını söyledi. Samsung Display, dizüstü bilgisayar OLED ekranlarının satışlarının 2020’de yıllık bazda beş kattan fazla artacağını tahmin ediyor.

Samsung, 13,3-16 inçlik 10'dan Fazla Dizüstü Bilgisayar OLED Ekranını Tanıtacak

2019’un başlarında Samsung Display, dizüstü bilgisayarlar için dünyanın ilk UHD (Ultra Yüksek Çözünürlüklü) OLED ekranını piyasaya sürdü. 2020’nin sonunda Samsung, 13,3 inç FHD (Full HD) OLED ekranı piyasaya sürdü. Şubat 2021’de Samsung Display, dizüstü bilgisayar kitlesel tüketici pazarına 15.6 inç OLED ekranın aynı çözünürlüğüne yatırım yapmaya başlayacak. Dizüstü bilgisayar OLED ekranının piyasaya sürülmesi yalnızca 13,3 inç ila 16 inç arasındaki farklı boyutları kapsamakla kalmaz, performans ve teknik özellikler de daha çeşitli olacaktır.

Yeni taç salgınının etkisine bağlı olarak, tüketici pazarındaki “temassız (temassız)” talep artışı, üst düzey pazar büyümesi ve diğer birçok faktör, Samsung ekran tahmini, dizüstü bilgisayar OLED ekran satışları 5 kattan fazla artacak 2020 ile karşılaştırıldığında.

Samsung, 13,3-16 inçlik 10'dan Fazla Dizüstü Bilgisayar OLED Ekranını Tanıtacak

Lenovo, Asus, Dell ve HP ile dünyanın önde gelen BT şirketleri OLED ekranlı dizüstü bilgisayarları piyasaya sürdü. 2021’de Samsung Display, daha fazla şirketle işbirliği yaparak OLED ekranlı dizüstü bilgisayarların pazar payını genişletmeye devam edeceğini söyledi.

Samsung Display’in Küçük ve Orta Boy Ekran Bölümü Başkanı Seong-Cheol Kim , “ Evden çalışma, çevrimiçi kurslar ve oyunlara olan talep Yeni’nin etkisi altında hızla büyüdükçe dizüstü bilgisayarlar da dahil olmak üzere tüm BT pazarı patlama yaşıyor. Crown Pnömoni salgını. Samsung Display, LCD’yi aşan olağanüstü tasarım ve görüntü kalitesiyle akıllı telefon ekranı pazarına liderlik ediyor ve aynı şekilde, devrim niteliğindeki tüketici değerini göstermeyi ve dizüstü bilgisayar pazarındaki pazar payını genişletmeyi umuyor . ”

Samsung, 13,3-16 inçlik 10'dan Fazla Dizüstü Bilgisayar OLED Ekranını Tanıtacak

Samsung Display tarafından 2019 yılında piyasaya sürülen ilk UHD OLED ekranın, standart Samsung Display’in resmi olarak üst düzey dizüstü bilgisayar pazarına girdiği bildirildi. Ve DCI-P3 (Dijital Sinema Renk Standardı)% 100 renk gamına (LCD için% 74) ve daha iyi görüntü kalitesine (0.0005nit kadar düşük minimum parlaklık) ve 10 kattan fazla tepki hızına sahip olduğunu belirtmekte fayda var. LCD’den daha hızlı. Ayrıca, LCD ekranlara kıyasla Samsung OLED ekranı, LCD yapısından daha basit, daha ince ve dolayısıyla daha dar çerçeveler ve çeşitli tasarımlar elde etmek daha kolaydır. Bu nedenle, Samsung OLED ekranın dizüstü bilgisayarlar , cep telefonları, tablet PC’ler ve diğer birçok BT cihazı için daha uygun olduğu düşünülmektedir .

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: